Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězda budoucnosti? Asi tenis trochu umím, směje se po životním úspěchu Vondroušová

Hvězda budoucnosti? Asi tenis trochu umím, směje se po životním úspěchu Vondroušová

Jak se slaví první titul na okruhu WTA v sedmnácti letech? Pro Markétu Vondroušovou to asi nebudou nezapomenutelné zážitky. Padla vysílená do auta, které ji vezlo osm hodin do Prahy. Doma v garsonce si jen vyměnila věci a už v pondělí ráno ji čekal odlet do Tampy, aby se připojila k českému fedcupovému týmu. V jednom kole je teď vycházející hvězda, která při startu na druhém turnaji WTA v životě vyhrála ve švýcarském Bielu osm zápasů za sebou včetně toho finálového s Estonkou Anett Kontaveitovou 6:4, 7:6 (6).

Za celou kariéru si vydělala 35 tisíc dolarů, za týden snažení ve Švýcarsku jí přijde šek o ještě osm tisíc tučnější. „Zatím jsem za tituly dostávala tak tisícovku. A teď taková částka. Nevím, co s těmi penězi udělám. Mamka bude vědět,“ usmála se tenistka, jíž bude koncem června teprve osmnáct. A už nyní má našlápnuto do elitní stovky žebříčku, po přelomovém úspěchu vyskočí k 120. místu WTA. Naprosto zaslouženě, vždyť letos vyhrála 40 ze 44 utkání.

V Bielu jste musela absolvovat kvalifikaci a pak Švýcarům celý turnaj vyhrajete coby 233. hráčka světa. Jak si teď připadáte?

„Fakt nevím, co si mám myslet. Ještě jsem to nezpracovala. (smích) Je to super, ale asi mi to dojde až za chvíli. Teď jsem ještě celá rozklepaná ze zápasu. Ale taky hrozně šťastná.“

Po mečbolu jste se objala s jedním z vašich trenérů Zdeňkem Kubíkem. I on vypadal dojatě.

„Byl šťastný jako já. Mám tady navíc ještě celou rodinu, o to je tenhle zážitek lepší, že tu jsme všichni. Mamka seděla v hledišti, nechtěla do boxu, protože byla hrozně nervózní. Takže seděla někde nahoře u střechy a pak přišla, když jsme dohrály. Mám tady ještě ségru, nevlastního tátu, tetu. Jsme jako Hujerovi.“ (smích)

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744