Hvězdná Koukalová. Znovu je suverénně nejlepší českou biatlonistkou roku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězdná Koukalová. Znovu je suverénně nejlepší českou biatlonistkou roku

Hvězdná Koukalová. Znovu je suverénně nejlepší českou biatlonistkou roku

Mistryně světa a druhá žena hodnocení uplynulé sezony Světového poháru Gabriela Koukalová se stala podle očekávání podruhé za sebou a potřetí v kariéře nejlepší českou biatlonistkou sezony. Cenu převzala na slavnostním galavečeru v pražském Národním domě na Vinohradech.

V hlasování členů Českého svazu biatlonu Koukalová získala 175 bodů a suverénně porazila Ondřeje Moravce (100). Na pomyslných stupních vítězů skončila třetí Eva Puskarčíková (91), která je zároveň „skokankou“ roku.

„Život se skládá z drobných střípků, větších či menších radostí, které člověka motivují a vytvářejí celek. A to je i případ Biatlonisty roku, který do mozaiky zapadá. Mám velkou radost, užívám si to,“ uvedla sedmadvacetiletá Koukalová.

„Ocenění si vážím. Jsem pyšná kam se nám všem, celému týmu, podařilo za posledních pár let dostat. Nejvíc chci poděkovat Ondrovi Rybářovi a Zdeňku Vítkovi, protože toho pro mě dělají často víc než dost. Mám často pocit, že mě Zdeněk bere jako lidskou bytost než jako stroj na výsledky. Toho si vážím,“ řekla a dojatá poděkovala rodině a za podporu manželovi, bývalému badmintonistovi Petru Koukalovi. „Chtěla bych nejvíc pomoct sestře, která je hrozně vážně nemocná,“ doplnila.

720p 480p 360p 240p

Koukalová v zimě vystoupila patnáctkrát na stupně vítězů v individuálních nebo štafetových závodech. Vedle zlata ze sprintu na světovém šampionátu v Hochfilzenu přidala ještě bronz ze stíhačky a stříbro z vytrvalostního závodu.

„Sezona byla super. Čím je to dál, tím jsem spokojenější. Uvědomuju si, co se všechno povedlo,“ hodnotila měsíc a půl po skončení sezony. Už ale myslela na tu další, olympijskou. „Jsem plná očekávání, co přijde. Začali jsme hromadně trénovat a budeme se snažit, aby ta další sezona byla co nejlepší. Chtěla bych ji mít jako takovou třešničku na dortu, tu nejlepší sezonu v životě,“ vyhlásila.

Držitelka dvou malých křišťálových glóbů za sprint a závod s hromadným startem znovu vyhrála s velkým náskokem anketu fanoušků portálu iDnes.cz. „Znamená to velkou poctu. Jsem ráda, že můžu být vaší biatlonistkou roku,“ řekla.

Nadějí roku se stala Markéta Davidová. Trenérem roku byl zvolen kouč družstva žen Zdeněk Vítek. Do Síně slávy Českého biatlonu vstoupil Antonín Kříž, někdejší juniorský mistr světa a účastník olympijských her v roce 1976 v Innsbrucku.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.