Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězdný Jágr i zajímavá jména z KHL. Kteří krajánci by mohli zamířit do extraligy?

Hvězdný Jágr i zajímavá jména z KHL. Kteří krajánci by mohli zamířit do extraligy?

V hokejové Tipsport extralize už týmy vstoupily do finiše základní části a zbrojí na boj o play off. Čas mají už jen do 31. ledna, kdy je uzávěrka přestupů. Sparta tak ve středu potvrdila příchod Jana Buchteleho ze Slovanu Bratislava, ale český útočník by nemusel být posledním navrátilcem z KHL. V ní totiž někteří čeští hráči nastupují za týmy, které ztratily naději na postup, nebo o play off teprve bojují. Ve hře je navíc návrat legendárního Jaromíra Jágra z NHL. Podívejte se na krajánky, kolem nichž by mohly extraligové kluby kroužit.

 

 

Michal Řepík (29 let, útočník)

Klub: Slovan Bratislava. Statistiky: 47 zápasů, 20 bodů (11+9). 
Kam by mohl zamířit: Sparta, Liberec.

Návrat Michala Řepíka do Česka se zdá být jistotou. Kolem svého odchovance už dlouhodobě krouží pražská Sparta, které vypomáhal už v závěru předešlého ročníku. V aktuální sezoně patří k oporám Slovanu Bratislava, s nímž se ale do play off KHL nepodívá a návrat do vlasti se nabízí.

Otázkou je, zda k němu dojde před olympiádou, nebo až po návratu z Jižní Koreje. Kromě Sparty se nabízí i Liberec, s nímž v roce 2016 získal mistrovský titul. Výprodej Slovanu by se navíc mohl týkat i více hráčů. Do Sparty už zamířil Jan Buchtele a Olomouc se zajímá o útočníka Juraje Mikúše.

Otazník visí i nad českými brankáři Jakubem Štěpánkem a Jakubem Sedláčkem. Zajímavá jména se nabízí v obraně, kde nastupují Andrej Meszároš, Michal Sersen i český zadák Tomáš Voráček. Zajímavou tváří je Martin Réway, jenž v minulosti působil ve Spartě. Českou extraligu už zná také slovenský forvard Tomáš Hrnka, který strávil minulou sezonu v Plzni.

Další jména čtěte na webu iSport.cz.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>


 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744