Inspirace Kladnem? Do NHL míří Zlatí rytíři z Las Vegas

Info.cz

23. 11. 2016 • 12:36

Jako by se inspirovali na Kladně. Nový klub NHL, který od nové sezony zámořskou soutěž rozšíří, se bude jmenovat Vegas Golden Knights. A Zlatí rytíři mají i podobné logo jako český klub Jaromíra Jágra.

O novém klubu NHL se ví už několik týdnů. Vedení soutěže stvrdilo rozšíření do města hazardu 22. června. Nyní se tým z Las Vegas dočkal i jména a loga, s nímž budou hráči k zápasům nastupovat.

„Náš název a logo představuje nejvyšší úroveň válečníka - rytíře," uvedl majitel týmu Bill Foley, jenž další krok k účasti v nejprestižnější lize světa oznamoval spolu s komisionářem NHL Garrym Bettmanem.

Klubové barvy Zlatých rytířů budou ocelově šedá, zlatá, červená a černá. A nejen název bude českým fanouškům evokovat celek Kladna. S týmem první ligy má ten americký podobné i logo. To představuje pohled zepředu na rytířskou helmu. Obličejová část pak tvoří výrazné "V".

Kluby NHL nesou jména historických událostí, ale třeba Anaheim si název „Kačeři“ vybral podle animovaného seriálu The Mighty Ducks, který v USA běžel v 90. letech. I proto běžely spekulace, že by Las Vegas mohlo zvolit něco, co je pro něj typické. Fanoušci navrhovali třeba Las Vegas Blackjacks.

Foley ale preferoval rytíře. Jen navrhoval, aby jako poctu týmu z jeho vojenské akademie klub místo zlaté barvy zvolil černou. Organizace si zaregistrovala názvy Golden Knights, Silver Knights a Desert Knights. Nakonec zvítězila první možnost.

SDÍLET