Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Inspirace Kladnem? Do NHL míří Zlatí rytíři z Las Vegas

Inspirace Kladnem? Do NHL míří Zlatí rytíři z Las Vegas

Jako by se inspirovali na Kladně. Nový klub NHL, který od nové sezony zámořskou soutěž rozšíří, se bude jmenovat Vegas Golden Knights. A Zlatí rytíři mají i podobné logo jako český klub Jaromíra Jágra.

O novém klubu NHL se ví už několik týdnů. Vedení soutěže stvrdilo rozšíření do města hazardu 22. června. Nyní se tým z Las Vegas dočkal i jména a loga, s nímž budou hráči k zápasům nastupovat.

„Náš název a logo představuje nejvyšší úroveň válečníka - rytíře," uvedl majitel týmu Bill Foley, jenž další krok k účasti v nejprestižnější lize světa oznamoval spolu s komisionářem NHL Garrym Bettmanem.

Klubové barvy Zlatých rytířů budou ocelově šedá, zlatá, červená a černá. A nejen název bude českým fanouškům evokovat celek Kladna. S týmem první ligy má ten americký podobné i logo. To představuje pohled zepředu na rytířskou helmu. Obličejová část pak tvoří výrazné "V".

Kluby NHL nesou jména historických událostí, ale třeba Anaheim si název „Kačeři“ vybral podle animovaného seriálu The Mighty Ducks, který v USA běžel v 90. letech. I proto běžely spekulace, že by Las Vegas mohlo zvolit něco, co je pro něj typické. Fanoušci navrhovali třeba Las Vegas Blackjacks.

Foley ale preferoval rytíře. Jen navrhoval, aby jako poctu týmu z jeho vojenské akademie klub místo zlaté barvy zvolil černou. Organizace si zaregistrovala názvy Golden Knights, Silver Knights a Desert Knights. Nakonec zvítězila první možnost.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1