Články odjinud

Írán v nastavení vydřel výhru nad Marokem, to si dalo vlastní gól

Fotbalisté Íránu v úvodním vystoupení na mistrovství světa v Rusku zvítězili 1:0 nad Marokem, které si dalo v páté minutě nastavení vlastní gól. Írán byl přitom po většinu utkání v defenzivě, ale nakonec slavil druhou výhru na MS v historii a zvýšil šanci na postup ze skupiny B, ve které jsou i favorizované celky Portugalska a Španělska.

Maroko zejména v první půli na hřišti dominovalo, ale nedokázalo si poradit se soupeřovou pevnou obranou. Do vedení tak mohl jít Írán, jenže Sardár Azmún neproměnil únik. V nastavení druhého poločasu ale už gól přišel, po standardní situaci na přední tyči smolně odhlavičkoval míč do vlastní branky Azíz Buhaddúz.

Írán tak potvrdil, proč v kvalifikaci nedostal 1121 minut gól a v 18 zápasech inkasoval jen pět branek. Maroko přišlo o neporazitelnost trvající deset zápasů.