Články odjinud

Jágr: Hokej je všechno. V Calgary na mě koukají jak na hezkou holku

Jágr: Hokej je všechno. V Calgary na mě koukají jak na hezkou holku

PŘÍMO Z CALGARY | Sedl si v baru se zdravou výživou, objednal si ovocný šejk. Obsluha už na slavnou návštěvu byla zvyklá, ale na ostatních bylo vidět, jak na něj koukají. „No jo, Kanada,“ pousmál se Jaromír Jágr těsně předtím, než se poprvé prosadil v dresu Flames v nočním zápase s Detroitem. V rozhovoru pro Sport hodnotí dosavadní misi a dobře si uvědomuje, že v NHL se nedostává nic za zásluhy.

Poznáváte na vlastní kůži, že poprvé v kariéře prožíváte kanadské angažmá?

„Asi nejvíc mimo led. Je vidět, že lidi jsou velcí fanoušci. Hokej je pro ně všechno. Ještě tady v Calgary mají kanadský fotbal (Calgary Stampeders), který je vlastně stejný jako ten americký, ale je poznat, že hokej všechny zajímá. Na stadionu je pořád plno. Je to znát i mimo. Lidi mě poznávají, to jsem za poslední léta odvyknul.“

Zvlášť na Floridě?

„No, to se vůbec nedá srovnávat… Tady o hokeji každý ví.“ 

Je vám to příjemné, nebo ne?

„Záleží na situaci. Ale kdybys někde hrál a nikdo ani nevěděl, že tam hraješ, to by taky nebyla úplně dobrá vizitka. Jsou situace, kdy na tebe lidi koukají, ty to víš. A děláš, že ne. Jako když kluci koukají na hezkou holku. (usměje se) Jsem si vždycky říkal, jaký to asi musí být pro tu hezkou holku, když na ni všichni koukají. A teď to mám. (směje se)

Čtěte pokračování exkluzivního rozhovoru na iSport.cz.