Jágr má baráž otevřenou, koleno ale pořád bolí. Myslel jsem, že bude dovolená, smál se po prohře | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jágr má baráž otevřenou, koleno ale pořád bolí. Myslel jsem, že bude dovolená, smál se po prohře

Jágr má baráž otevřenou, koleno ale pořád bolí. Myslel jsem, že bude dovolená, smál se po prohře

Jaromír Jágr nebyl před dnešním duelem Kladna proti Českým Budějovicím nikterak rozpolcený. I přesto, že by hrající legendě a majiteli středočeského klubu scházel při výhře Rytířů a završení série jeden jediný start k možnosti osobní účasti v baráži o extraligu, vysoko nad osobní zájmy řadil ty týmové. Porážka 2:4 vše mění, Jágr si pro pokračování série může v úterý na jihu Čech připsat potřebný patnáctá start.

„Mně tahle pozice vyhovovala. Byl jsem za to rád. Člověk se nenadře, sedí na dobrém místě, je pořád s kluky. Teď jsem spíš naštvaný, když se budu muset dát zpátky dohromady,“ přiznal s úsměvem hráč s legendárním číslem 68. Dosud trvající zranění kolene se stále nezlepšilo, šestačtyřicetiletý matador však stále věří, že v případném boji o návrat mezi elitu, může pomoct. Jinak by to nepodstupoval.    

Jste zklamaný z toho, že Kladno nevyužilo první mečbol v sérii proti Budějovicím nebo jste rád, že nyní můžete splnit limit patnácti startů?

„Na to jsem popravdě vůbec nemyslel. Už jsem dopředu hlásil, že si nejsem vůbec jistý, zda budu schopný nastoupit, i když budu mít splněné starty. Hráči i trenéři to věděli. Tahle otázka šla úplně mimo nás. Je to škoda. Do čtvrtého zápasu jsme měli dobře nakročeno, vedli jsme 2:1. Na konci druhé třetiny nás však zastihl výpadek a hosté se dostali do vedení 3:2. Myslím, že to je dostalo na koně.“

I navzdory tomu musela být vaše pozice zřejmě v trochu zvláštní pozici. Nepřemýšlel jste nad tím, co budete dělat, kdyby Rytíři vyhráli 4:0?

„No moc jsem si přál, abych měl dovolenou a baráž si užil na tribuně. (směje se) Teď je to daleko složitější. Že jsem toužil, aby Kladno prohrálo? To vůbec ne, mně tahle pozice vyhovovala. Byl jsem za to rád. Člověk se nenadře, sedí na dobrém místě, je pořád s kluky. Teď jsem spíš naštvaný, když se budu muset dát zpátky dohromady.“ (usmívá se)

Pohnula se nějak k lepšímu rekonvalescence vašeho zranění kolene?

„Je to pořád stejné. Nejsem schopen pořádně trénovat, nejsem schopen hrát. Znovu se opakuji, když řeknu, že šance na můj návrat na led je minimální.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.