Jágr se šance v NHL nevzdává. Za Kladno v sobotu nenastoupí, vyjde St. Louis?

iSport.cz, raz

29. 09. 2017 • 13:39

Hokejový útočník Jaromír Jágr v sobotu za Kladno v první lize proti Přerovu nenastoupí. Jako důvod pětačtyřicetiletý hráč uvedl, že nemá ještě vyřízenou transferkartu a čeká také na vývoj jednání v NHL. Pokračování v zámoří zůstává pro druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL prioritou a jeho agent Petr Svoboda pokračuje v jednáních s případnými zájemci.

„V sobotu hrát určitě nebudu. Nemám vyřízenou transferkartu," řekl Jágr v rozhovoru pro ČTK a iDNES.cz po dnešním tréninku Rytířů. Stejně jako ve čtvrtek jej absolvoval celý, ale jeho startu v dresu mateřského klubu poprvé od 8. ledna 2013 se fanoušci zatím nedočkají.

"Je to nepříjemné, protože lidi čekali, že budu hrát. Na druhou stranu jsme nikomu nic neslibovali. Byl by nesmysl se do něčeho montovat, když stoprocentně nevím, jestli tu budu. Nechci se někomu zbytečně plést do sestavy, aby se kvůli mně měnila," doplnil Jágr.

V posledních dnech se objevily zprávy, že se o Jágrovi mluví v týmu St. Louis. Blues trápí zranění, na marodce jsou aktuálně klíčoví útočníci Patrik Berglund, Alexander Steen a Robby Fabbri. Posledně jmenovaný musí kvůli zranění kolene vynechat celou nadcházející sezonu. Na čtvrteční tiskové konferenci tak generální manažer Doug Armstrong vysvětloval, jak chce jejich absenci řešit. A možná překvapivě zmínil českou legendu.

„Ztratili jsme Fabbriho, pro první část sezony taky Berglunda. Budeme se muset s tím vypořádat a překonat,“ nechal se slyšet Armstrong, jenž jako případnou alternativu zmínil právě příchod českého útočníka. „Je to výborný hráč. Je to někdo, o němž jsme mluvili interně. Budeme muset hovořit o tom, jak by takový nový hráč doplnil náš herní styl,“ dodal podle novináře Jeremyho Rutherforda.

Podle informací iSport.cz není St. Louis jediný klub, který se o českou legendu zajímá. Jak se manažeři chystají na start NHL, chtějí kádry co nejvíce vyšperkovat. Případně nahradit zraněné opory. I tohle je prostor pro číslo 68.

SDÍLET