Jágr znovu vyprodal stadion. V Přerově se blýskl asistencí, prohru Kladna 1:2 ale neodvrátil | info.cz

Články odjinud

Jágr znovu vyprodal stadion. V Přerově se blýskl asistencí, prohru Kladna 1:2 ale neodvrátil

Jaromír Jágr opět odehrál v první hokejové lize celý zápas a znovu bodoval. Při druhém startu za Kladno si v Přerově připsal asistenci, prohru 1:2 ale neodvrátil. Stejně jako v sobotu v Benátkách nad Jizerou pětačtyřicetiletá legenda vyprodala stadion. 

Jágr na začátku minulého týdne ukončil angažmá v Calgary a vrátil se z NHL domů. Návrat do kladenského dresu před čtyřmi dny ozdobil třemi nahrávkami při výhře v Benátkách 7:2.

Dnes v Přerově byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího týmu. V 56. minutě Jágr asistoval u gólu Adama Kubíka, vyrovnat se však Rytířům už nepovedlo ani při téměř dvouminutové hře bez brankáře.

Hvězdného Jágra, který za osm dnů oslaví 46. narozeniny, uvítal při vstupu na led velký aplaus. Znovu nastoupil na pravé straně první útočné řady s Kubíkem a Patrikem Machačem. Tato trojice strávila na ledě nejvíce času a vytvářela si v útočném pásmu převahu.

Majitele klubu přerovští zadáci pečlivě střežili, snažili se mu ponechat co nejméně prostoru k vyniknutí jeho kvalit. Přesto jej těžko odstavovali od puku, ale k zakončení se Jágr dostával jen s obtížemi. V první třetině v čase 12:10 připravil šanci Machačovi, jehož pokus brankář Lukáš Klimeš kryl.

Domácí hokejisté hrozili brejky po chybách Rytířů v rozehrávce. Vedoucí přerovský gól vstřelil ve 14. minutě Tomáš Sýkora. Nabídka k vyrovnání se Kladnu nabídla při první přesilovce zápasu ve druhé třetině, Jágr z ní odehrál 86 sekund.

Ve 39. minutě však navýšil vedení Zubrů po úniku Jakub Šlahař. Svou chytrost prokázal Jágr až v závěru. V čase 55:06 si vyměnil puk s Kubíkem, druhý gól už však Kladno nepřidalo a prohrálo s Přerovem i čtvrtý vzájemný duel.

Na svou první branku po návratu do Kladna druhý nejproduktivnější hráč historie NHL stále čeká. Naposledy v barvách Rytířů skóroval při výluce zámořské ligy 27. prosince 2012 v Třinci, kde zmírnil porážku 1:4.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie