"Jako dvouhlavé tele." Snowboardistka Ledecká má další úspěch na lyžích | info.cz

Články odjinud

"Jako dvouhlavé tele." Snowboardistka Ledecká má další úspěch na lyžích

Mistryně světa v paralelním obřím slalomu na snowboardu Ester Ledecká dále prokazuje, že je obojživelnicí. Při lyžařském Světovém poháru v Lake Louise opět překonala své maximum v seriálu, když si připsala v super-G devatenácté místo.

Česká závodnice na snowboardu a na lyžích Ester Ledecká opět překvapila sportovní svět skvělým výsledkem. Poté, co v pátečním sjezdu v kanadském Lake Louise dojela na 21. místě si v nedělním super-G ještě polepšila, když z konečné 19. pozice na vítězku Laru Gutovou ztratila jen 1,47 sekundy.

Ledecká se v Kanadě během víkendu zúčastnila dvou sjezdů a supeobřího slalomu a pokaždé skončila na bodovaných místech. V pátek skončila 21., v sobotu 24. a konečně v neděli vstoupila poprvé do nejlepší dvacítky. Českým závodnicím se přitom tradičně daří spíše v technických než rychlostních disciplínách.

Češka na sebe na lyžích poprvé upozornila v únoru v Garmisch-Partenkirchenu, když brala body hned při své premiéře ve Světovém poháru. Nijak se přitom netají tím, že by na příští olympiádě ráda startovala nejen na snowboardu, ale také na lyžích.

„Neexistují předpisy, které by to zakazovaly. Takže se snažím jezdit rychle na lyžích i na snowboardu a doufám, že to bude stačit. Řekla bych, že pro FIS jsem něco jako tele se dvěma hlavama. Pokud to tele bude jezdit rychle, uvidíme se v Pchjongčchangu skutečně často,“ smála se v rozhovoru pro skiweltcup.tv Ester Ledecká.