Jandač: Dva body jsou zázrak, musíme se hlavně vyvarovat hloupých faulů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jandač: Dva body jsou zázrak, musíme se hlavně vyvarovat hloupých faulů

Jandač: Dva body jsou zázrak, musíme se hlavně vyvarovat hloupých faulů

Pomalu za zázrak považoval kouč českých hokejistů Josef Jandač zisk dvou bodů proti Švýcarsku ve třetím vystoupení na mistrovství světa v Kodani. Češi měli problémy s častým vylučováním, inkasovali třikrát v oslabení a přestože prohrávali 1:3 a 2:4, slavili výhru 5:4 po samostatných nájezdech.

„Vyhráli jsme za dva body, což v zápase, kdy jsme nasbírali 26 trestných minut a ještě tam bylo trestné střílení, tak je pomalu zázrak. Pochopitelně disciplína byla špatná. Nedokážeme soupeře dostat pod tlak, že bychom se dostali do vedení. Tím, že dotahujeme nebo otáčíme zápasy, tak to stojí spoustu sil,“ řekl Jandač.

Český tým nabídl soupeři při 13 trestech celkem přes 13 minut přesilových her. „Stálo to hodně nervů. Potom vám to už utíká z rukou, to už se nedá. Nejdřív na to jdete po zlém, pak po dobrém, když se to povede otočit, ubránit. Pak zase po zlém, pak zase po dobrém. Střídá se to. Není možné, abychom celý zápas ječeli po hráčích, to nikdo nechce. Ale musí si to ti kluci uvědomit,“ podotkl Jandač.

Češi ve druhé třetině nabrali dvakrát dvoubrankovou ztrátu, ale dokázali ztrátu smazat. „Nebylo nám úplně dobře. Nehráli jsme ani dobře, tím že jsme měli čtyři vyloučení a dostali jsme z toho branky. V předbrankovém prostoru máme strašný nedůraz. Tam aby se z toho Francík (Pavel Francouz) zbláznil,“ podotkl Jandač.

Podle něj se musí hráči vyvarovat hlavně zbytečných vyloučení. „Já jsem úplně všechna neviděl. Hlavně to jsou většinou fauly v útočném pásmu. Takže zbytečné. Možná jsou některé fauly nešťastné, nevím. Polovina týmu nehraje, polovina je přetížená. To bere sílu,“ řekl Jandač.

Viděl ale i pozitiva. "Dvakrát po sobě jsme stáhli dvoubrankové manko, ale negativum jsou ta vyloučení. Čekají nás Rusové, což si proti nemůžeme dovolit. Rusové mají myslím před šedesát procent úspěšnost na přesilovkách. To by bylo smrtící," dodal Jandač.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.