Články odjinud

Japonská senzace na mistrovství: Místo bláznivých oslav si fanoušci vzali pytle a začali uklízet

Japonská senzace na mistrovství: Místo bláznivých oslav si fanoušci vzali pytle a začali uklízet

Měli důvod slavit a všechno házet do vzduchu kolem sebe. Fotbalisté Japonska vstoupili do mistrovství světa překvapivou výhrou 2:1 nad Kolumbií a jejich fanouškům se splnil sen. Místo projevu emocí na stadionu v Saransku vzali do rukou igelitové pytle a začali uklízet odpadky na svých místech.

Čistotní fotbaloví fanoušci? Podobné chování vzbudí úžas kdekoliv na světě, právě proto se chování japonských fanoušků dostalo velkého ohlasu na sociálních sítí. Zvláštnost? Jistě, ovšem nikoliv z japonského pohledu. „Tohle není jen součást fotbalové kultury, ale japonské kultury obecně,“ řekl k tomu BBC novinář Scott McIntyre, který během šampionátu píše o týmu „modrých samurajů.“Překvapivé by tedy spíš bylo, pokud by japonští fanoušci po zápase nezačali uklízet. „Často slyšíte, že fotbal je odrazem národní kultury. Její důležitou součástí v Japonsku je, aby bylo všude absolutně čisto,“ vysvětlil McIntyre.

Pokud navštívíte některou velkou sportovní akci v Japonsku, může se vám stát, že vás někdo poklepe na rameno, když pod sebou necháte ležet kelímek či tácek. „A řekne vám, že byste po sobě měli uklidit,“ vysvětlil novinář.

Podrobnosti a fotografie na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie