Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Je na čase Rusy porazit, řekl před čtvrtfinále MS Kovář

Je na čase Rusy porazit, řekl před čtvrtfinále MS Kovář

Hokejový útočník Jan Kovář, který patří mezi největší hvězdy Kontinentální ligy, ve čtvrtek povede jako první centr českou reprezentaci proti Rusku ve čtvrtfinále mistrovství světa v Paříži. Věří, že s národním týmem dokáže silného soupeře vyřadit.

„Je na čase je porazit,“ řekl Kovář, který působí v Magnitogorsku a v této sezoně byl nejproduktivnějším hráčem play off KHL. „Nečeká nás nic lehkého. Mají v týmu řadu hvězd, jako jsou Kuzněcov, Kučerov, a jsou teď hodně silní. Za poslední tři roky, co je vede trenér Znarok, tak mají vždy medaili. Celým turnajem prošli dobře, až na poslední zápas,“ uvedl sedmadvacetiletý útočník a poukázal na ruskou prohru 3:5 s USA.

Český tým v úterý nezvládl duel se Švýcarskem, po špatném výkonu prohrál 1:3 a v tabulce skupiny klesl na třetí místo. „Třeba nám to pomůže. Může se stát, že jsme si sedli na pr..., jak se říká, a začneme dělat detaily, které chceme, a uvědomíme si, že nemůžeme hrát tak, jak jsme hráli,“ přiznal Kovář.

Odchovanec Písku si uvědomuje specifičnost čtvrtfinále. „Je to jeden zápas, stát se může cokoliv. Třeba Rusům nepůjde přesilovka a nám ano. Uvidíme, jak se kdo vyspí,“ uvažoval Kovář.

„Čím déle bude nerozhodný stav, tím větší šanci budeme mít. Nesmíme jim dávat prostor, být u nich a nebát se jich. Musíme být sebevědomí, věřit si na ně a být silní na puku. Když budeme hrát s pukem, mohou být vykolejení,“ nastínil možný recept na úspěch. Zároveň ale Češi musejí zvládnout vstup do utkání, což se jim na mistrovství pravidelně nedaří.

Kovář se pro čtvrtfinále posune do prvního útoku k Jakubu Voráčkovi a Vladimíru Sobotkovi a uvědomuje si, že právě oni by měli český tým táhnout. „Bude na nás, abychom přinesli týmu něco navíc. Abychom byli nějaké plus, které to může rozhodnout,“ řekl dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru pro nejlepší tým play off KHL.

Změny v sestavě bere jako realitu, za kterou může i svými výkony. „Kdybychom odehráli předešlé zápasy skvěle, tak by se nic neprohazovalo. Ve hře pět na pět nám to ale moc nešlo, nedávali jsme góly, tak trenéři udělali změny. Třeba to bude dobré,“ řekl Kovář, pro kterého mohl mít zápas i speciální náboj v podobě souboje se Sergejem Mozjakinem.

Kapitán Magnitogorsku a jeho dvorní spoluhráč v elitní formaci Metallurgu, jenž měl 'céčko' i v ruské reprezentaci, však po zranění již z MS odjel domů. „Psal mi, že si myslí, že to pro nás skončí, tak jsem mu odepsal, že se plete. Že to končí pro ně,“ dodal Kovář.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744