Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Je to Samková! Obhájkyně zlata ponese českou vlajku na zahájení olympiády

Je to Samková! Obhájkyně zlata ponese českou vlajku na zahájení olympiády

Snowboardistka Eva Samková ponese českou vlajku při pátečním slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Vítězku snowboardcrossu z minulých her v Soči vybrali v hlasování sportovci. Výsledek jejich volby dnes oznámil Český olympijský výbor.

Čtyřiadvacetiletou Samkovou vybraly tři čtvrtiny olympioniků, kteří se do hlasování zapojili. „Děkuju všem našim sportovcům, kteří pro mě hlasovali,“ reagovala překvapená Samková. „Měla jsem tajné zprávy od skokanů, že mi dali hlasy, takže skokani: díky!“

Potřetí za poslední čtyři zimní olympiády ponese českou vlajku žena. V roce 2006 v Turíně to byla rychlobruslařka Martina Sáblíková a v Soči slalomářka Šárka Strachová. Ve Vancouveru před osmi lety šel v čele výpravy hokejista Jaromír Jágr.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.