Je to šok, říká Vácha o vyhazovu ze Sparty. Agent mu hledá hostování

iSport.cz

30. 08. 2017 • 12:12

S tímhle rozhodně nepočítal. V sobotu Lukáš Vácha poprvé po dlouhém zranění nastoupil v základní sestavě fotbalové Sparty v Brně (0:2), o tři dny později ale slyšel od trenéra Andrey Stramaccioniho nekompromisní: Už s tebou nepočítám! „Je to pro mě samozřejmě šok,“ přiznal Vácha, kterému teď agent narychlo hledá hostování v jiném klubu.


Vácha nastoupil ke svému prvnímu soutěžnímu utkání v této sezoně v sobotu v Brně, kde Sparta prohrála 0:2. A byť byl některými experty označen za jednoho z viníků ostudné porážky, podle statistik společnosti InStat, které na základě mnoha údajů vyhodnocují přínos každého hráče, patřil mezi nejlepší hráče hostí.

Během tří dnů se však jeho pozice rapidně zhoršila – jeden ze služebně nejstarších sparťanů se stal ze člena základní sestavy, který zastával funkci zástupce kapitána a klub ho často využíval jako jednu z tváří různých marketingových akcí, nepotřebným.

„Je to pro mě samozřejmě šok, ale Sparta byla neúspěšná a rozhodnutí jejího vedení respektuju. Já jsem teď hlavně rád, že jsem konečně zdravý a můžu zase hrát. Věřím, že tímhle můj fotbalový život nekončí,“ prohlásil Vácha, který má ve Spartě smlouvu do příštího léta.

„Vše je příliš čerstvé, situaci řešíme. Vypadá to na Lukášův odchod na hostování do jiného klubu,“ sdělil hráčův agent Jiří Müller.

Více zpráv o kauze Vácha si přečtěte na webu iSport.cz ZDE.

SDÍLET