Jihlavský fotbalista sklidil kritiku za neuvěřitelné fair play gesto

iSport.cz

19. 11. 2016 • 16:57

Jihlavský obránce Antonín Rosa si vysloužil uznání zlínských fotbalistů, když jim jeho fair play gesto pomohlo ke gólu. Od trenéra schytal kritiku

Fair play má pořád ve fotbale místo. I v tom českém. Jihlavský obránce Antonín Rosa přiznáním teče pomohl Zlínu k uznání gólu, který rozhodl v předehrávce 14. kola ePojištění.cz ligy o porážce „jeho“ Jihlavy. „Život je takový, že když něco dáte, tak vám to třikrát vrátí. Takže Jihlava dostane devět bodů,“ prohlásil hostující trenér Bohumil Páník, dojatý z gesta protivníka.

Co se v 52. minutě za stavu 1:1 stalo? Zlínský Josef Hnaníček vypálil z dálky a míč v klubku hráčů někdo tečoval. Balon změnil směr a zapadl k tyči za zkoprnělým gólmanem Janem Hanušem. Hosté se začali radovat z vedoucí branky, jenže asistent Petr Blažej zvedl praporek.

Nejspíš se domníval, že teč patřila hostujícímu Damemu Diopovi, který stál z jeho pohledu v ofsajdu. Nebyla to pravda. „Viděl jsem, že to tečoval jihlavský hráč. Jen jsem si myslel, že to byl Krejčí,“ líčil Hnaníček.

Podívejte se na video fair play gesto.

SDÍLET