Články odjinud

„Jsem z toho pořád trošku blázen a možná budu do konce života,“ říká Ledecká o životním úspěchu

„Jsem z toho pořád trošku blázen a možná budu do konce života,“ říká Ledecká o životním úspěchu

Už to do sebe vstřebala? Už se to stalo její součástí? Ani náhodou. „Jsem z toho pořád trošku blázen a možná budu do konce života,“ smála se Ester Ledecká, která k senzaci v super-G přidala o víkendu i druhé zlato ze snowboardového paralelního slalomu. Svou univerzálností psala historii a nadchla po celém světě. A včera se s životní olympiádou v Pchjongčchangu rozloučila coby vlajkonoška české výpravy při slavnostním zakončení.


Nespustila je z očí. Fotila se s nimi už v sobotu po slavnostním vyhlášení i včera na tiskové konferenci, kterou uspořádala pro všechna světová média. Protože tahle olympiáda z ní skutečně udělala hvězdu světového formátu! „Je to ale nářez mít obě medaile najednou na krku. Můžu s nimi posilovat, až jsem si říkala, že bych potřebovala fyzio,“ žertovala Ester Ledecká.

Tak jak to teď s odstupem vstřebáváte, že jste dvojnásobná olympijská šampionka?

„Je to fajn. Zajímavý, pořád mi to ještě nedochází. Jsem z toho trošku blázen a možná budu do konce svého života.“Navíc jste si teď střihla i velkou mezinárodní tiskovou konferenci. Byla jste nervózní?

„Mám dobrý trénink od vás, českých novinářů. Za to vám děkuju, takže jsem byla trošku míň nervózní.  Nicméně mluvit anglicky před takovou hromadou lidí není jen tak. Zasekávám se, i když mluvím česky, protože jsem nervózní, a když mluvím anglicky, nechodí mi slova a mám okna.“

Jak moc jste si v angličtině jistá?

„Když mluvím s novináři, tak vůbec. Ani můj tým tiskovky moc nemusí, jsme všichni introverti a spíš si povídáme spolu. Na takovéhle akce moc nejsme. Až jsme si z toho dělali v dobrém slova smyslu legraci.“Takže to bylo horší než na svahu?

„Daleko horší. Na svahu jsem v pohodě.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.