Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kanceláře očekávají rekordní sázky na fotbalové MS, sázkaři věří Německu

Kanceláře očekávají rekordní sázky na fotbalové MS, sázkaři věří Německu

Sázkové kanceláře v Česku očekávají, že sázky na fotbalové MS v Rusku dosáhnou 2,4 miliardy korun, což by bylo o půl miliardy více než při dosud rekordním Euru 2016. Dosud vybraly asi 40 milionů korun, zatím se sází spíše na tenis. Bookmakeři favorizují shodně Německo a Brazílii (5,5:1), sázkaři zatím věří spíše Němcům.

„I když mají Brazílie a Německo stejný kurz na zisk titulu mistrů světa, více sázek jsme zatím přijali na Německo. Možná je to stále ještě pod vlivem senzační výhry Německa nad Brazílií 7:1 v semifinále posledního MS,“ uvedl bookmaker Tipsportu Petr Urbanec.

Tipsport zatím přijal sázky zhruba za 20 milionů korun. Dva miliony šly na výhru Ruska v zahajovacím zápase se Saúdskou Arábií v kurzu 1,4:1. Saúdská Arábie je spolu s Panamou pro bookmakery největším outsiderem. Kurzy na jejich celkové vítězství se pohybují od 1000:1 do 1500:1. Naopak po Brazílii a Německu sázkové kanceláře věří také Francii (6,5:1 - 7,5:1), Španělsku (7:1 - 7,5:1) nebo Argentině (9:1 - 10,5:1).

„Aktuálně vklady činí asi deset milionů korun. Sázkaři se zatím soustředí na finišující Roland Garros, příští týden už ale propukne ten pravý fotbalový masakr,“ sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Celkové sázky by podle něj mohly atakovat miliardu korun, což by v porovnání s posledním šampionátem v Brazílii znamenalo dvojnásobek. Podobnou sumu očekává také Tipsport.

„Podle vkladů sázkařů je největším favoritem Německo, na které šlo zatím 37 procent sázek. Následuje Brazílie s 35 procenty. Sází se i na Messiho Argentinu (13 procent) a Francii se šesti procenty,“ doplnil Šrain. Ve Fortuně se zatím nejvíce sází na zápas Francie - Austrálie, kde sázky dosáhly 1,3 milionu korun. Fortuna zatím eviduje nejvyšší sázku za 270.000 korun na dva zápasy ve skupině s celkovým kurzem 1,56:1. Jeden klient natipoval pořadí na prvních dvou místech ve všech skupinách. Pokud by byl úspěšný, za 115 korun by vyhrál pět milionů.

Chance zatím přijala sázky za necelé tři miliony, celkově plánuje 200 milionů korun. „Pokud by se turnaje zúčastnili Češi, byly by sázky o 15 až 20 procent vyšší. Ale na druhou stranu se zápasy hrají v dobrém čase, což nahrává zejména live sázkám v průběhu utkání,“ dodal bookmaker Chance Karel Brettschneider. Český tým se mistrovství světa zúčastnil naposledy v roce 2006 v Německu. V Chanci zatím sázkaři nejvíce věří Portugalsku, následují Německo, Argentina a Chorvatsko.

Tisport, Fortuna a Chance odhadují sázky v souhrnu na 2,2 miliardy korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkové sázky podle očekávání dosáhnou 2,4 miliardy korun. To by bylo o půl miliardy více než při dosud rekordním ME ve Francii v roce 2016. Při květnovém MS v hokeji dosáhly sázky 1,3 miliardy korun.

Podle bookmakerů je nepravděpodobné, že by celkový vítěz vyhrál poprvé v historii (4,5:1). Dosud nejvíce titulů má Brazílie (pět). Následují Německo a Itálie se čtyřmi výhrami. Italové se však na šampionát neprobojovali.

Největším adeptem na trofej pro nejlepšího střelce je Argentinec Lionel Messi (10:1). Velkou šanci mají podle bookmakerů také Brazilec Neymar (11:1), Francouz Antoine Griezmann (13:1), Portugalec Cristiano Ronaldo (13:1), Angličan Harry Kane nebo Němec Timo Werner (oba 15:1). Nejlepší kanonýr vstřelí podle bookmakerů pět gólů.

Celkově by podle nich mělo na turnaji padnout 155 gólů, což činí průměr 2,42 na zápas. Diváci uvidí jeden až dva hattricky, 11 červených karet a 13 penalt (penaltové rozstřely se nepočítají). Nejčastěji zápas skončí 1:0 včetně prodloužení (1,55:1).

Turnaj začíná ve čtvrtek 14. června v moskevských Lužnikách zápasem domácího Ruska se Saúdskou Arábií (17:00). Hrát se bude na 12 stadionech v 11 městech. Největší je právě stadion v Lužnikách s kapacitou 81.000 diváků. Nejlepší dva týmy z osmi základních skupin postoupí do osmifinále, které začne v sobotu 30. června. Finále je na programu v neděli 15. července rovněž v Lužnikách.

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1