Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Karolína Erbanová má bronz! Rychlobruslařka dojela třetí v závodě na 500 metrů

Karolína Erbanová má bronz! Rychlobruslařka dojela třetí v závodě na 500 metrů

Rychlobruslařka Karolína Erbanová získala bronzovou medaili v závodě na 500 metrů. Rychlejší byly Japonka Nao Kodairaovádvojnásobná olympijská vítězka Korejka I Sang-hwa.

Pětadvacetiletá Erbanová loni na mistrovství světa obsadila v Koreji čtvrté místo. Teď svůj tehdejší čas vylepšila o téměř o půl sekundy a to jí na pětistovce vyneslo první velkou medaili. Za domácí favoritkou, která má ve sbírce zlato z Vancouveru i Soči, přitom zůstala pouhou setinu sekundy. Na kilometru předtím Erbanová dojela sedmá.

Česká reprezentantka jela ve dvojici s fenomenální Kodairaovou, která na pětistovce už dva roky nenašla přemožitelku, zvítězila v 15 závodech Světového poháru za sebou i tady loni na mistrovství světa. I tentokrát byla v Kangnungu neporazitelná a ke středečnímu stříbru na kilometru přidala kov nejcennější.

Erbanová se však za ní vyvezla k vynikajícímu času 37,34 s, který už překonala jen I Sang-hwa, a to o pouhou setinu. Nizozemky, které dosud v Koreji získaly sedm z dvanácti medailí a všechny zlaté, vyšly naprázdno. Nejlepší byla vítězka z kilometru Jorien ter Morsová na šestém místě.

Ještě v Soči se sčítaly časy ze dvou jízd, ale loni Mezinárodní bruslařská unie zavedla i na pětistovce jen jeden rozhodující závod jako v jiných disciplínách.