Kdo posílá lidi do plynu, není náš fanoušek, odsoudil Křetínský kotel Sparty

iSport.cz

13. 09. 2017 • 22:03

Nadávky generálnímu řediteli Adamovi Kotalíkovi a chorály, které se dotýkaly trenéra Andrey Stramaccioniho byly už příliš. Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský se prostřednictvím klubového webu vyjádřil k současné situaci na Letné a chování sparťanských ultras během nedělního utkání s Karvinou. „Výroky, které posílají kohokoli "do plynu", nebo vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, na Spartu nepatří,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Už před nedělním zápasem s Karvinou tvrdé jádro sparťanských fanoušků avizovalo, že nehodlá fandit. Vadil jim přístup vedení. A jak tvrdé sparťanské jádro před zápasem s Karvinou slíbilo, tak i činilo. Během zápasu používalo vulgární výrazy vůči generálnímu řediteli Adamovi Kotalíkovi a pár urážek si vyslechl i trenér Andrea Stramaccioni. Skalní fans netleskali ani brance Tomáše Rosického. 

„Absolutně rozumím nespokojenosti fanoušků s tím, že Sparta letos nebude hrát evropské poháry a že bodový zisk po prvních šesti kolech není podle našich představ. Věřte, že jedním z nejvíce zklamaných ze všech, jsem já,“ uvádí Křetínský ve svém prohlášení.

Zároveň však poukazuje na to, že se ultras snížili k urážkám, které se mohly citelně dotknout generálního ředitele Adama Kotalíka. „Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili a projevovali tyto nejnižší emoce jinde. Současně chci upřímně poděkovat divákům, kteří se tomuto jednání části radikálních fanoušků postavili. Byl to důležitý krok, který může Spartě opravdu velmi pomoci,“ stojí dál v prohlášení.

Pokračování na iSport.cz

SDÍLET