Kdo se ujme Plíškové? Česká tenisová jednička je bez trenéra

Info.cz

16. 11. 2016 • 08:42

Nejlepší česká tenistka současnosti, Karolína Plíšková, překvapivě oznámila konec spolupráce s dosavadním trenérem Jiřím Vaňkem. S koučem, který ji dovedl k současným úspěchům a finále na US Open se nedohodli na další spolupráci.

Když to začalo vypadat, že se české tenisové jedničce konečně po letech rychlých změn podařilo zakotvit stabilně u jednoho trenéra, přišla změna. Mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal potvrdil deníku Sport, že Karolína Plíšková v nové sezoně se stávajícím koučem Jiřím Vaňkem pokračovat nebude.

Sama tenistka odjela po triumfu ve Fed Cupu na dovolenou na Mauricius a situaci ohledně změny svého trenéra odmítá komentovat. S Vaňkem spolupracovala od června 2014, kdy přestal trénovat její dvojče Kristýnu.

Bez kouče je také česká tenisová dvojka Petra Kvitová.

Kouče hledá i druhá nejlepší tenistka Česka Petra Kvitová. Ani ta se ovšem nechce k současné situaci vyjadřovat. „Jsem na dovolené, mými klíčovými prioritami těchto dní jsou odpočinek a neplánované léčení zraněného nártu,“ vzkázala Kvitová prostřednictvím deníku Sport.

SDÍLET