Kometa vyhrála v Třinci 3:2 a vyrovnala finálovou sérii na 1:1 | info.cz

Články odjinud

Kometa vyhrála v Třinci 3:2 a vyrovnala finálovou sérii na 1:1

Hokejisté mistrovské Komety Brno vyhráli ve druhém finále extraligy na ledě Třince 3:2 a vyrovnali sérii hranou na čtyři vítězství na 1:1 na zápasy. Dvěma góly pomohl k úspěchu hostů útočník Jan Hruška, za Oceláře se trefil rovněž dvakrát Jiří Polanský. Série bude pokračovat ve středu a ve čtvrtek v Brně a s jistotou se vrátí i za týden v neděli do třinecké Werk Arény.

Brňané po sobotní prohře 1:5 vyhráli šestý ze sedmi duelů venku v letošním play off a připsali si celkově deváté vítězství z jedenácti utkání vyřazovací časti. Oceláři v devátém vystoupení doma teprve podruhé neuspěli.

Kometa se dostala do vedení v sedmé minutě po nešťastné teči obránce Jakuba Matyáše, který srazil Hruškovu střelu do vlastní branky, a autor prvního gólu v úvodu druhé třetiny zvýšil. Ve 36. minutě sice zkorigoval stav Polanský, ale po půlminutě závěrečného dějství vrátil Brnu dvoubrankový náskok Martin Zaťovič. V 57. minutě stanovil v přesilovce konečný výsledek Polanský.