Kometu dělí jediná výhra od obhajoby titulu. Třinec porazila 5:2 | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kometu dělí jediná výhra od obhajoby titulu. Třinec porazila 5:2

Kometu dělí jediná výhra od obhajoby titulu. Třinec porazila 5:2

Hokejisty Komety Brno dělí jediná výhra od obhajoby titulu a rekordního 13. triumfu v historii. Ve čtvrtém finále zvítězili nad Třincem 5:2 a vedou v sérii 3:1 na zápasy. Rozhodnout mohou už v neděli na soupeřově ledě. Gólem a asistencí přispěli k dnešnímu úspěchu domácích Martin Erat, Hynek Zohorna, Alexandre Mallet a Tomáš Vincour.

Kometa se dostala do vedení ve čtvrté minutě díky trefě Martina Erata. Vzápětí sice vyrovnal Roman Vlach, ale domácím vrátil vedení ve 14. minutě v přesilové hře Hynek Zohorna. V polovině utkání zvýšil v oslavení Mallet. Rychle sice odpověděl Lukáš Krajíček, ale v 36. minutě vrátil Brnu dvoubrankový náskok Vincour a v závěru v power play zpečetil výsledek Martin Dočekal.

Brno má na kontě 12 titulů a v historické tabulce se dělí o první místo s Duklou Jihlava.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.