Konec šampiona. Rosberg překvapivě ukončil kariéru v F1

Michaela Kratochvílová

02. 12. 2016 • 15:56

O víkendu získal na okruhu v Abu Dhabi vytoužený titul mistra světa ve formuli 1 a vzápětí ukončil kariéru. Závody F1 se od příštího roku budou jezdit bez Nico Rosberga, který se o důvodech svého rozhodnutí rozepsal na sociální síti.

Byla to bitva do poslední chvíle. O titul se letos ve formuli 1 rvali dva výteční jezdci McLarenu, Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Z prvního triumfu v seriálu se nakonec radoval jednatřicetiletý Němec, který o několik dní později přichází s překvapivým oznámením o ukončení kariéry.

„Když jsem vyhrál závod v Suzuce a věděl jsem, že teď mám osud a to, zda získám titul či nikoliv, ve svých rukou, byl to najednou ohromný tlak. Vážně jsem začal uvažovat o tom, že pokud se stanu mistrem světa, ukončím kariéru. V neděli ráno před závodem v Abu Dhabi jsem si uvědomil, že to může být můj poslední start ve formuli a ta myšlenka mi krásně pročistila hlavu před startem,“ napsal Nico Rosberg fanouškům.

„Chtěl jsem si užít každý okamžik, protože jsem věděl, že je to možná naposledy. A potom závod odstartoval a já zažil asi nejintenzivnějších 55 kol svého života. Definitivně jsem se rozhodl v pondělí večer. Poté, co jsem celý den přemýšlel, jsem to první oznámil Vivian a Georgovi,“ dodal úřadující mistr světa ve formuli 1 s narážkou na svoji manželku a manažera.

Ve svém příspěvku také uvedl, že ví, že je momentálně na vrcholu a považuje to za správný okamžik, aby odešel. V letošní sezoně zvítězil Rosberg o pět bodů před stájovým kolegou, když si z jednadvaceti závodů připsal devětkrát první místo.

SDÍLET