Konec vítězné série Sparty. Vítkovice ji i potřetí porazily | info.cz

Články odjinud

Konec vítězné série Sparty. Vítkovice ji i potřetí porazily

Hokejisté Vítkovic porazili ve 27. kole extraligy Spartu na jejím ledě 4:3 v prodloužení a ukončili tak šestizápasovou sérii výher Pražanů.

Utkání rozhodl po osmnácti sekundách prodloužení útočník Ondřej Roman, Ostravané díky němu uspěli i ve třetím vzájemném souboji se Spartou v sezoně.

„Myslím si, že je to spíše náhoda, že jsme s Vítkovicemi prohráli potřetí. Víme ale o tom a připravovali jsme se tak, abychom dnes vyhráli. I kvůli nevyužitým přesilovkám se nám to ale nepodařilo. Příště ale uděláme vše proto, abychom to zlomili,“ řekl útočník domácích Andrej Kudrna.

Sparta do zápasu nastoupila v černých retro dresech, jež připomínaly ty, v nichž absolvovala premiérový start v nejvyšší soutěži v roce 1937. Duel navíc odstartoval extraligové akce k 80. výročí od založení soutěže.

Úvod se domácím vydařil a již ve čtvrté minutě otevřel skóre po ukázkově provedeném přečíslení dva na jedno kapitán Hlinka. Další gól mohli přidat Martin Procházka nebo Vrána, připraveného Dolejše ve vítkovické brance ale nepřekonali.

Hosté se výrazněji připomněli v oslabení; při Oleszově vyloučení mohl vyrovnat z brejku Roman, neuspěl ale stejně jako vzápětí Kolouch. Podařilo se to až Klokovi na začátku druhé třetiny. Bezprostředně po skončení přesilové hry signalizovali rozhodčí další trest pro Spartu, přesná střela obránce Ridery jej ale zrušila.