Kouč Rybář: Nepodané ruce Koukalové a Šlesingra? Mají na to právo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kouč Rybář: Nepodané ruce Koukalové a Šlesingra? Mají na to právo

Kouč Rybář: Nepodané ruce Koukalové a Šlesingra? Mají na to právo

Počtem medailí předčili Rusko, Rakousko a jen čtyři stupně vítězů ztratili na vyhlášené Nory. „Jsem rád, že stále držíme šňůru úspěšnosti,“ přiznal šéftrenér Ondřej Rybář po sezoně, v níž čeští biatlonisté brali vedle 21 medailí i 4 cenné kovy z MS a Gabriela Koukalová obhájila dva malé křišťálové glóby. Právě ona, jež se také pustila do IBU, bude v příští olympijské sezoně hlavní nadějí.

Ty statistiky už dělají pátý rok radost. Patnáct, třináct, jednadvacet, šestnáct... A teď opět jednadvacet. „Já to ani nepočítal, ale jsem za to rád,“ usmál se šéftrenér Ondřej Rybář poté, co čeští biatlonisté v této sezoně vyrovnali své maximum stupňů vítězů v jedné sezoně. Rok před olympiádou v Pchjongčchangu se tak díky síle Gabriely Koukalové dostali do pozice čtvrté nejúspěšnější země.Jak se vám nyní bude poslední sezona před olympiádou hodnotit?
Samozřejmě, největší podíl má na těch úspěších Gábina, ale myslím, že i Ondra Moravec se vrátil do dob, kdy byl tahounem. Michal Krčmář a Eva Puskarčíková též překvapili a Michal Šlesingr ukázal jak v Oberhofu, tak v Oslu, že stále může bojovat o pódium. To je na tom nejlepší, že i když jsou sice všichni trochu ve stínu Gábiny, máme v nich své naděje. Biatlon má proto našlápnuto k tomu, aby byl schopný udržet i v dalších sezonách tu radost, kterou pódium přinese.

Koukalová navíc v Oslu překvapila, když na stupních vítězů odmítla podat ruku šéfovi IBU Andersi Bessebergovi. Vnímáte, že i v těchto krocích vystupuje jako větší osobnost než dřív?
Každý zraje a dospívá, přičemž názory se buď vyhraní, nebo mění. Je to její rozhodnutí a forma prezentování toho, že nesouhlasí s něčím, co se událo. Nemyslím, že by to bylo špatně, bylo to gesto, kdy nesouhlasila s rozhodnutím IBU, jak postupovala ve věci jednání proti dopingu a sankcím proti němu. Nevidím na tom nic špatného, je to její rozhodnutí. V neděli to například udělal i Michal Šlesingr, který se v tom angažoval třeba i tou peticí. Mají na to právo, je to jejich rozhodnutí a jen podpořili to, že chtějí proti těmto věcem bojovat.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu iSport.
 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.