Články odjinud

Koukal udržel zlatý sen při životě a prozradil, co se mu při nájezdu honilo hlavou: Byl to risk

Koukal udržel zlatý sen při životě a prozradil, co se mu při nájezdu honilo hlavou: Byl to risk

Útočník Petr Koukal se po prodloužení pořádně rozcvičil, vymyslel si kličku a proměněným nájezdem poslal hokejisty do semifinále olympijského turnaje v Pchjongčchangu. Češi díky jeho šikovným rukám porazili Američany 3:2 a budou bojovat o medaile.

Pětatřicetiletý Koukal se rozjel v nájezdech jako druhý český střelec. Najel si zleva z pohledu brankáře Zapolského, náznakem střely ho donutil k pohybu a zasunul puk mezi jeho betony. "Krátká klička do forhendu a mezi nohy," popsal jediný úspěšný aktér rozstřelu.

Při prodloužení se mistr světa z roku 2010 dostal do hry jen na chvilku při oslabení a pak seděl. Jelikož proměnil nájezd už v základní skupině proti Kanadě, od trenérů věděl, že půjde i tentokrát. Při čistění ledu před nájezdy vlezl na led a rozhýbal se. "Zabruslil jsem si a udělal pár dřepů, abych se rozehřál," řekl.

Nechtěl opakovat chybu, kterou udělal na předloňském šampionátu v Moskvě. Ve čtvrtfinále rovněž se Spojenými státy americkými při prodloužení rovněž moc nehrál, na střídačce vychladl, nájezd nedal a hokejisté tehdy vypadli. "Sotva jsem tam dojel k bráně. Zděsil jsem se, že mi nejedou nohy. Říkal jsem si: 'Co budu dělat?' A jakmile se do hlavy dostanou tyhle myšlenky, nesoustředíte se," řekl Koukal.

Zkušenosti z Ruska současnému hráči Jekatěrinburgu v Koreji pomohly. "Malinko jsme se otrkal. Hlavně dojeď k bráně, vystřel a mazej na střídačku!" říkal si. Pochopil, co prožívají fotbalisté při penaltách na mistrovství světa. "Ti frajeři umí kopnout do balonu, ale ten tlak je fakt velkej. A ty situace se neopakujou každý den."

Než se k nájezdu rozjel, věděl, co udělá. "Nejsem hráč, který během nájezdu mění plán. Než vezmu puk, tak si řeknu, co chci dělat, a soustředím se na provedení," řekl Koukal. Přesto měl náhradní variantu. "Že puk přetáhnu na dlouhou kličku do forhendu. Mezi nohy je to trošku risk a jsem rád, že mu to tam propadlo," usmál se.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie