Králem Světového poháru na Vysočině se stal Bö z Norska. Moravec i Krčmář pronikli do elitní desítky

ČTK, ekb

23. 12. 2018 • 14:24

Oba čeští účastníci závodu biatlonistů s hromadným startem v Novém Městě na Moravě pronikli do elitní desítky. Ondřej Moravec obsadil osmé a Michal Krčmář desáté místo. Králem Světového poháru na Vysočině se stal Nor Johannes Thingnes Bö, který po sprintu a stíhačce ovládl i poslední závod. Dnes vyhrál o tři čtvrtě minuty před Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem.

Nové Město na Moravě vidělo nejpovedenější závod českých mužů v dosavadní sezoně. Moravec se zotavil ze žaludečních potíží, které ho trápily při sobotní stíhačce. Před úvodní položkou ale špatně seřídil mířidla a udělal dvě chyby.

Pak se postupně propracovával dopředu a poprvé v sezoně skončil v elitní desítce. V závěrečném kole předstihl i francouzskou hvězdu Martina Fourcadea. "Na trati jsem se cítil super, škoda té první dvojky. Začít masák dvojkou je prakticky smrtelný. Dneska jsem z toho ještě vykřesal osmé místo, to je super," řekl Moravec České televizi.

Krčmář navzdory jediné chybě při závěrečné střelbě vyrovnal své sezonní maximum ze sprintu z Pokljuky. Znovu se mu ale nevyhnuly problémy. Při úvodní položce musel ručně dobíjet pátý náboj a ve třetím kole ztratil hůlku. K závěrečnému kolu vyjížděl ze střelnice jako sedmý, ale neodolal tlaku Moravce a dvou Francouzů a skončil desátý.

Na rozdíl od Moravce se ráno před závodem necítil dobře. "Kdybych nebyl v Novém Městě, tak nejedu. Ten můj zdravotní stav nebyl vůbec optimální," řekl. Nechtěl ale spekulovat, zda jeho potíže souvisely s virózou, která zasáhla český tým, nebo měly jinou příčinu. Kvůli svému fyzickému stavu pak nechtěl hodnotit svůj výkon na trati. "Aspoň na té střelnici to byl slušný výkon," poznamenal.

Poděkoval také fanouškům, kterých se navzdory nepříznivým podmínkám sešly ve Vysočina Areně desítky tisíc. "Obdivuji fanoušky, že i v tak nepříznivém počasí dorazili v tak hojném počtu," ocenil diváky i prezident svazu a šéf organizačního výboru Jiří Hamza.

Světový pohár v Novém Městě na Moravě uzavře od 14:30 závod s hromadným startem žen, který už bude bez české účasti.

SDÍLET