Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Královna bílé stopy Ledecká: Pořád si jezdím z kopce dolů, zlaté medaile jsem půjčila dědovi

Královna bílé stopy Ledecká: Pořád si jezdím z kopce dolů, zlaté medaile jsem půjčila dědovi

Fenomenální olympijská vítězka Ester Ledecká v pátek večer převzala potřetí v řadě ocenění Královna bílé stopy. Ruch, který kolem ní od senzačního triumfu v Jižní Koreji panuje, s ní ale nehnul - příprava a výkon jsou pro ní stále na prvním místě. Ještě o den dříve vstávala na ledovci Kaunertal, kde už testovala lyže pro novou sezonu.

Co se vám vybaví, když už si na olympiádu vzpomenete?

„Jako první se mi vybaví kopec, krásné vzpomínky z jízdy a všechno, co se událo. Byla to spousta krásných emocí, úžasný zážitek.“

Je váš život teď jiný?

„Já si pořád jezdím z kopce dolů, akorát za mnou lidi chodí častěji pro autogram, pro fotku a to je milé.“


Kolikrát jste viděla vítěznou olympijskou jízdu v super-G?

„Rozebírali jsme to před Aare kvůli technice a zdokonalení, abych se poučila. Pak jsem se koukala i sama, a zhodnocovala věci, které bych chtěla zlepšit. A asi stokrát mi to pouštěli, třeba ve švýcarské televizi…“


Kde jsou vaše olympijská zlata?

„Půjčovala jsem je dědovi, teď mi je vracel, takže předpokládám, že jsou u mamky.“

Jak vám zní, že lyžařskou anketu jste třikrát za sebou vyhrála jako teprve třetí v historii po Květě Jeriové-Peckové a Kateřině Neumannové?

„Je to samozřejmě moc hezký. Jsem moc ráda, že je vyhlašování tady (v divadle Jatka78, sídle cirkusu La Putyka). Já mám cirkus La Putyka hrozně ráda a hrozně jim fandím. I kdybych nevyhrála, tak bych si ten večer užila. Byla jsem tady loni a byla jsem se na nich podívat na Letní Letné. Odnesla jsem si strašně silný zážitek.“

Dostáváte teď často pozvánky na podobná vystoupení?

(úsměv) „Těch pozvánek je samozřejmě hodně, já si toho všeho moc vážím, ale volného času moc nemám, tak se snažím si vybírat, co se líbí mě a být v tom trochu sobecká. Co opravdu nemusím, jsou dýchánky s politiky. Na to mě opravdu moc neužije, tam mě asi nezachytíte…“

Co Ledecká říká na to, že doteď neviděla milionové prémie za olympijské zlato? A jak se promění její tým?

Čtěte pokračování rozhovoru na webu iSport.cz >>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744