Krev a šrámy na Tour. Podívejte se na operaci sešívačkou a drsné pády cyklistických hvězd | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krev a šrámy na Tour. Podívejte se na operaci sešívačkou a drsné pády cyklistických hvězd

Krev a šrámy na Tour. Podívejte se na operaci sešívačkou a drsné pády cyklistických hvězd

Letoušní Tour de France se neobešla bez celé řady hrozivých nehod a pádů. Nevyhnuly se ani zkušeným hvězdám. Podívejte se, kdo skončil v krvi.

Hned v první etapě si nepříjemný pád vysloužil jeden z favoritů Chris Froome. Čtyřnásobného vítěze Tour de France během jízdy nešťastně vystrčil ze silnice Rick Zabel, syn legendárního Erika Zabela. Froome při pádu narazil do směrového sloupku, naštěstí však dopadl do trávy a v závodu bez potíží pokračoval. Nakonec skončil na třetím místě.

Zraněný Craddock skončil poslední, zachránil ale veledrom

Obrovskou smůlu si vybral už v první etapě americký cyklista Lawson Craddock. Ten po úvodních sto kilometrech ošklivě upadl, způsobil si tržnou ránu pod okem, se kterou musel na šití a zlomeninu lopatky. Přesto se rozhodl v závodu pokračovat. Etapy dojížděl poslední a přiznal, že to nebylo bezbolestné, ale díky tomu pomohl zachránit veledrom v Houstonu. Tomu totiž po svém pádu přislíbil sto dolarů za každou jím zdolanou etapu. A zvládl dojet až do Paříže! I díky podpoře fanoušků, kteří rovněž nějaké finance zaslali, se tak podařilo vybrat jen den po skončení Tour téměř celou částku a veledrom vloni poničený hurikánem zachránit.

Sánchez trpěl, po pádu musel na operaci

První závažné zranění si pádem přivodil ve druhé etapě domestik stáje Astana Luis León Sánchez. Ten najel na obrubník a skončil sedřený na zemi, v bolestech se snažil ještě vrátit na kolo, ale hned zjistil, že je pokračování nemožné. A udělal dobře, v nemocnici přišli na zlomená žebra a loket, se kterým bude muset na operaci. Dočasně ho opravili se sešívačkou...

Na řadu přišla při zranění Luise León Sáncheze i sešívačkaNa řadu přišla při zranění Luise León Sáncheze i sešívačkaautor: Profimedia.cz

 

Pokračování článku na iSport.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.