Krev a šrámy na Tour. Podívejte se na operaci sešívačkou a drsné pády cyklistických hvězd | info.cz

Články odjinud

Krev a šrámy na Tour. Podívejte se na operaci sešívačkou a drsné pády cyklistických hvězd

Letoušní Tour de France se neobešla bez celé řady hrozivých nehod a pádů. Nevyhnuly se ani zkušeným hvězdám. Podívejte se, kdo skončil v krvi.

Hned v první etapě si nepříjemný pád vysloužil jeden z favoritů Chris Froome. Čtyřnásobného vítěze Tour de France během jízdy nešťastně vystrčil ze silnice Rick Zabel, syn legendárního Erika Zabela. Froome při pádu narazil do směrového sloupku, naštěstí však dopadl do trávy a v závodu bez potíží pokračoval. Nakonec skončil na třetím místě.

Zraněný Craddock skončil poslední, zachránil ale veledrom

Obrovskou smůlu si vybral už v první etapě americký cyklista Lawson Craddock. Ten po úvodních sto kilometrech ošklivě upadl, způsobil si tržnou ránu pod okem, se kterou musel na šití a zlomeninu lopatky. Přesto se rozhodl v závodu pokračovat. Etapy dojížděl poslední a přiznal, že to nebylo bezbolestné, ale díky tomu pomohl zachránit veledrom v Houstonu. Tomu totiž po svém pádu přislíbil sto dolarů za každou jím zdolanou etapu. A zvládl dojet až do Paříže! I díky podpoře fanoušků, kteří rovněž nějaké finance zaslali, se tak podařilo vybrat jen den po skončení Tour téměř celou částku a veledrom vloni poničený hurikánem zachránit.

Sánchez trpěl, po pádu musel na operaci

První závažné zranění si pádem přivodil ve druhé etapě domestik stáje Astana Luis León Sánchez. Ten najel na obrubník a skončil sedřený na zemi, v bolestech se snažil ještě vrátit na kolo, ale hned zjistil, že je pokračování nemožné. A udělal dobře, v nemocnici přišli na zlomená žebra a loket, se kterým bude muset na operaci. Dočasně ho opravili se sešívačkou...

Na řadu přišla při zranění Luise León Sáncheze i sešívačkaNa řadu přišla při zranění Luise León Sáncheze i sešívačkaautor: Profimedia.cz

 

Pokračování článku na iSport.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie