Kvitová a Siniaková postoupily na French Open do 2. kola. Veselý na české hráčky nenavázal | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kvitová a Siniaková postoupily na French Open do 2. kola. Veselý na české hráčky nenavázal

Kvitová a Siniaková postoupily na French Open do 2. kola. Veselý na české hráčky nenavázal

Tenistky Petra Kvitová a Kateřina Siniaková postoupily do druhého kola antukového French Open. Osmá nasazená Kvitová začala své desáté Roland Garros vybojovanou výhrou nad Verónicou Cepedeovou z Paraguaye 3:6, 6:1 a 7:5, Siniaková porazila o chvilku dříve bývalou světovou jedničku Victorii Azarenkovou z Běloruska dvakrát 7:5 a poprvé si v Paříži zahraje 2. kolo.

Jiří Veselý na české hráčky nenavázal. Po prohře se Srbem Dušanem Lajovičem 3:6, 1:6 a 3:6 se s druhým grandslamem sezony rozloučil v 1. kole. O postup do druhého kola budou dnes usilovat také šestá nasazená Karolína Plíšková proti krajance Barboře Krejčíkové, Lucie Šafářová a Adam Pavlásek. Útok na jedenáctý triumf zahájí Španěl Rafael Nadal.

Osmá nasazená Kvitová potřebovala dvě hodiny a sedm minut, aby udolala výborně hrající Cepedeovou, která loni na French Open vyřadila v 1. kole Lucii Šafářovou. V prvním setu udělala 89. hráčka světa jen dvě chyby a Kvitová musela zápas otáčet. Ve druhém dějství začala hrát Kvitová aktivněji a ztratila jen jednu hru.

V rozhodující sadě se mohla Češka spolehnout na servis. Ani jednou nepovolila soupeřce brejkbol a za stavu 4:5 se blýskla třemi esy v řadě, jedním z druhého servisu. Vzápětí získala brejk na 6:5 a při podání proměnila první mečbol.

„Bylo to velmi těžké. Po prvním setu jsem byla koncentrovaná a snadno získala druhý, ale ve třetím to bylo hodně napínavé. Nakonec jsem první brejk získala já, to bylo rozhodující,“ řekla na kurtu Kvitová, která se loni právě na French Open vracela na turnaje po vážném zranění prstů levé ruky z přepadení.

S tituly v Praze a Madridu už si Kvitová připsala dvanáctý vyhraný zápas v řadě. Další může přidat v utkání se Španělkou Larou Arruabarrenaovou. Siniaková při svých předešlých třech startech na Roland Garros prohrála v 1. kole. Proti Azarenkové si v prvním setu držela ve výměnách od základní čáry servis a udeřila ve dvanácté hře. Čistou hrou rozhodla o brejku a zisku sady.

Ve druhém setu třikrát přišla o podání a vždy dokázala ztracený brejk získat rychle zpět. Za stavu 6:5 se opakoval scénář z prvního setu. Češka si vypracovala tři mečboly a hned při prvním mohla po 38. chybě Azarenkové slavit postup. V dalším utkání se Siniaková střetne s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou, která vyřadila obhájkyni titulu Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.