Kvitová a Strýcová v Sydney postoupily, Šafářová podlehla Kerberové | info.cz

Články odjinud

Kvitová a Strýcová v Sydney postoupily, Šafářová podlehla Kerberové

Kvitová a Strýcová v Sydney postoupily, Šafářová podlehla Kerberové
 

Letošní tenisová premiéra Petry Kvitové a Barbory Strýcové na turnaji v Sydney byla více než úspěšná. Blízko postupu do 2.kola byla i Lucie Šafářová, ta nakonec ale po velkém boji podlehla bývalé světové jedničce, Němce Angelique Kerberové. 

Dvojnásobné wimbledonské šampionce Kvitové usnadnila postup zraněná Mirjana Lučičová-Baroniová. Pětatřicetiletá Chorvatka byla od začátku pod velkým tlakem a po prvním setu za stavu 6:1 pro českou tenistku vzdala.

Šampionka ze Sydney z roku 2015 Kvitová si zahraje o čtvrtfinále s italskou kvalifikantkou Camilou Giorgiovou, přemožitelkou vítězky US Open Sloane Stephensové. Generálka na Australian Open je pro Kvitovou prvním turnajem v sezoně poté, co se z Brisbane kvůli virovému onemocnění odhlásila.

Šafářová se Strýcovou společně v Sydney hrají čtyřhru, ale v singlu dnes měly rozdílný osud. Strýcová udolala Darju Kasatkinovou 7:5, 1:6 a 6:4, byť v rozhodujícím setu prohrávala 0:3. Její další soupeřkou bude jiná Ruska Jekatěrina Makarovová.

Šafářová naopak třísetovou a rovněž dvě a půl hodiny trvající bitvu nedotáhla do vítězného konce. V utkání s Kerberovou, přerušeném dvakrát kvůli dešti, vyhrála nejprve tie-break 7:3, ale ve druhé zkrácené hře nevyužila dva mečboly a podlehla Němce 8:10. Ve třetí sadě už Šafářová nestačila a uhrála jen dva gamy.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie