Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kvitová je ideální pacient, říká francouzský fyzioterapeut, díky kterému je zpátky na kurtu

Kvitová je ideální pacient, říká francouzský fyzioterapeut, díky kterému je zpátky na kurtu

Za ideálního pacienta označil francouzský specialista na terapii ruky Dominique Thomas tenistku Petru Kvitovou. Muž z Grenoblu výrazně přispěl k rychlejšímu uzdravení pořezaných prstů dvojnásobné vítězky Wimbledonu, která se v neděli v Paříži úspěšně vrátila na kurty.

"Jsem šťastný, že jsem mohl vidět, jak to ruka zvládla velmi dobře. Její zranění bylo opravdu vážné. Je to vlastně úžasné, že hrála tak brzy a tak dobře," komentoval Thomas výhru Kvitové v 1. kole nad Američankou Julií Boserupovou.

Kvitová si na první zápas na Roland Garros pozvala do lóže všechny nejbližší, o které se mohla po prosincovém přepadení a operaci pořezané ruky opřít. Ani profesor Thomas, ač byl na hráčku při rehabilitaci hodně přísný, tak nemohl chybět.

Po fandění v hledišti si Thomas dal na oslavu jedno malé pivo, pozdravil se s "pacientkou" a hned prohlédl její ruku. "Pořád potřebuje rehabilitaci, ale jsem velmi hrdý. Nikdo by tomu nevěřil, po tom, čím si prošla," řekl Francouz.

Thomas se terapií ruky zabývá dlouhých 40 let. Kvitové ho doporučil Radek Kebrle, který jí v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou sešil pořezané šlachy a dva nervy. K Thomasovi jezdil na stáže. "Měla štěstí, že ji operoval výborný chirurg," pochválil Thomas českého odborníka.

Podle Thomase šla rekonvalescence první týdny dobře. Poprvé se zhrozil měsíc a půl po zákroku. "Tehdy se vrátila z Kanárů a ruka byla velmi tuhá. Nečekal jsem tehdy, že se uvolní tak rychle, aby mohla hrát. Ale šlo to dobře," řekl Thomas.

Od začátku ocenil, jak je Kvitová odvážná, ochotná a odhodlaná. "Ideální pacient," chválil a doplnil: "A všechno bere i trochu s ironií, což je dobrá cesta. Hodně lidí propadá pesimismu, je na dně. Ona byla od začátku optimistka."

Když se s Kvitovou potkali, cvičili až šest hodin denně. A tvrdě, jak potvrdil Thomas a jak říkal i kondiční trenér české hráčky David Vydra. Tenistce vehnal i slzy do očí. "Ale ona to brala. Když vidím, že to lidi, často sportovci, opravdu chtějí, jdeme do toho. Chci po nich víc. Musíte najít balanc mezi odpočinkem a prací, ale u ní to šlo," řekl.

Kvitová stále nemá plný rozsah pohybu, ruku nedá v pěst. Thomas doufá, že by jednou mohla. "Nejsme si tím jistí. Ale vidíme, že to velmi dobře kompenzuje," řekl. Tenis je podle něho na rehabilitaci dokonalý sport. "Najednou jako by odpojíte ruku a necítíte bolest. Tak můžete dosáhnout maximální kontrakce svalů," uvedl dvaasedmdesátiletý odborník, který se rád oddává horské turistice.

Kvitovou neznal. Když mu Kebrle volal, jestli by jí pomohl, tak si o úspěších české hráčky přečetl na internetu. "Mám tenis rád, ale nejsem nějaký bláznivý nadšenec a tady jsem poprvé. Moc tenis nesleduju, ale teď budu," usmál se.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867