Články odjinud

Kvitová o dopadení útočníka: Načasování asi není nejlepší, ale měla bych být šťastná, ne?

Kvitová o dopadení útočníka: Načasování asi není nejlepší, ale měla bych být šťastná, ne?

Na začátku loňského roku se zdálo, že Petra Kvitová bude muset kvůli vážnému zranění ruky s tenisem skončit. Česká tenistka se však dokázala vrátit a válí. Letos už má na kontě čtyři tituly a patří mezi favoritky Roland Garros. Navíc přišla pozitivní zpráva – údajný útočník už je ve vazbě. „Asi to není nejlepší načasování, ale pořád jde o dobrou zprávu, ne? Měla bych být šťastná. Jsem šťastná,“ přiznala Kvitová novinářům v Paříži.

Česká tenistka Petra Kvitová už je hlavou na pařížské antuce, ale ani na tiskové konferenci před Roland Garros se nevyhnula otázkám na útok z prosince 2016, při kterém jí útočník pořezal ruku a málem ji připravil o zbytek aktivní kariéry.Rodačka z Bílovce se ale dokázala postavit na nohy a teď už může být v klidu, zároveň ale přiznává, že dopadení útočníka není definitivní tečkou. „Úlevu zatím necítím, protože tohle ještě není konec. Jsem tady, abych hrála tenis. Uvidíme, co bude potom,“ uvědomuje si 28letá tenistka.

Dopadení agresora nevyhlížela, ale z hlavy ho dostávala těžko. „Když se to stalo, nebylo to tak, že bych si ze všeho nejvíce přála, aby ho chytili. Pak jsem se soustředila na svoji ruku tvrdě trénovala a rehabilitovala,“ přiznala Kvitová, která podle svých slov nechávala vše na policii. I dnes se ale cítí trochu divně, když je sama.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.