Kvitová poprvé od operace před kamerami. Věří v návrat na kurty | info.cz

Články odjinud

Kvitová poprvé od operace před kamerami. Věří v návrat na kurty

Česká tenistka řekla, že je jedno, jestli se vrátí za několik měsíců nebo za rok. Vystoupila poprvé od chvíle, kdy ji přímo doma přepadl a pořezal neznámý muž. Uvedla, že před chirurgickým zákrokem prsty levé ruky necítila, ale po operaci je plná optimismu. Lékaři po operaci mluvili o tom, že ruku bude muset půl roku šetřit. 

„O návratu na okruh jsem nepochybovala snad ani vteřinu po operaci, když mi řekli, že dobře dopadla. Víra je větší, než když jsem jela do nemocnice a necítila úplně prsty. Teď udělám úplně vše, abych se vrátila,“ přečetla Kvitová své prohlášení v areálu pražské Sparty ve Stromovce a při svém vystoupení se často smála.

Do Prahy přijela šestadvacetiletá Kvitová rovnou z nemocnice na severu Čech s čerstvě převázanou rukou, na níž má dlahu a obvazy až téměř k lokti. 

Den před začátkem vánočních svátků uvedla, že už nejkrásnější dárek dostala dopoledne při vizitě. „Pan doktor Kebrle mi řekl, že to vypadá dobře. Dali si záležet a ještě jednou jim strašně moc děkuju a těším se na další pokroky,“ řekla Kvitová v češtině a v angličtině dodala: „Dárkem už bylo, že jsem pohnula prsty.“

„Den ode dne se cítím lépe. Jsem ráda, že nebudu na Vánoce v nemocnici. Chci moc poděkovat lidem, kteří mi byli v posledních dnech nejblíže,“ řekla Kvitová a vyjmenovala své nejbližší, lékaře i policii. Děkovala za podporu fanoušků a sportovců. „Tolik zpráv do mailu jsem nikdy nedostala. Moc si toho cením,“ řekla.

Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku Kvitovou přepadl neznámý muž v úterý ráno v jejím prostějovském bytě. Při potyčce jí pořezal levou ruku, ve které tenistka drží raketu. Kvůli závažnosti poranění se podrobila téměř čtyřhodinové operaci poraněných šlach na všech prstech a dvou nervů. Rekonvalescence potrvá několik měsíců. Na turnaje se bude moci vrátit nejdříve ve druhé polovině příštího roku.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie