Kvitová si na French Open sáhla na dno. Krmila mě kraťasama, poslední čtyři hry byly na krev, říká | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kvitová si na French Open sáhla na dno. Krmila mě kraťasama, poslední čtyři hry byly na krev, říká

Kvitová si na French Open sáhla na dno. Krmila mě kraťasama, poslední čtyři hry byly na krev, říká

Tenistka Petra Kvitová tak trošku překvapila i sama sebe, jak zvládla bitvu v prvním kole French Open, které bere po skvělých výkonech na antuce jako bonus. V úvodním zápase si musela sáhnout na dno sil, aby otočila duel s Verónicou Cepedeovou z Paraguaye.

„Možná jsem sama ze sebe překvapená, že jsem byla schopná to vyhrát,“ řekla Kvitová po více než dvouhodinovém klání, v kterém zvítězila 3:6, 6:1 a 7:5. „Porazit na antuce takovou holku, to si musíte sáhnout trochu na dno,“ dodala.

Cepedeová loni na Roland Garros postoupila do osmifinále. „Chápu, že tu byla takhle daleko. Antuku má opravdu ráda,“ řekla osmá nasazená Kvitová. Soupeřka zpočátku nekazila a česká hvězda musela vytáhnout výborné údery, aby 89. hráčku žebříčku v koncovce třetího setu zlomila. „Poslední čtyři hry byly na krev. Podařilo se mi být o trochu víc agresivní, jinak bychom asi hrály doteď.“

Za stavu 4:5 v rozhodující sadě si Kvitová nezvykle pomohla třemi esy v řadě. „To bylo dobrý. Jsem ráda, že jsem byla schopná po dvou hodinách vytasit něco takového, určitě tomu fyzička dává hodně,“ uvedla. Vzápětí získala rozhodující brejk na 6:5. „To dělá hlavní rozdíl. Když přijdou důležité body, musíte je zahrát dobře, jinak vás dnes na okruhu může porazit kdokoliv,“ řekla.

Na centrálním dvorci se prala i s míči, které hůře letí, a proto hledala časování úderů. Dokázala se ale krotit, aby míče nevyházela do autu. „Radši jsem zvolila hrát sem tam výměny a jsem ráda, že ke konci jsem šla párkrát na síť. A povedlo se.“

V sezoně už dvojnásobná vítězka Wimbledonu vyhrála třináctý třísetový zápas a prohrála jen dva. Znovu ukázala, jak se zlepšila kondičně. „Pomáhá mi to. Pak i psychicky, že to vím. Dneska mě krmila kraťasama, já je nedobíhala. Jen ten jeden, který šel přes pásku a byl vlastně ten nejdůležitější,“ poukázala Kvitová.

Dostává své přezdívce „P3tra“, která značí, že často hraje na tři sety. „Když prohraju první set, ráda si vzpomenu, že bych to chtěla dotáhnout do třetího,“ usmála se a přemýšlela, proč třísetové duely vyhrává. „Je to o sebedůvěře, o kondici, jak si věřím na údery. Tenisu mám odehráno hodně.“

Patří mezi velké favoritky turnaje, sama ale mluvila o tom, že French Open už bere hlavně jako bonus. Důvodem jsou vyhrané antukové turnaje v Praze a Madridu. „Na antuce jsem si splnila až až, asi bych to nečekala. Fakt už mám splněno, tohle beru jako bonusový turnaj v lepší situaci než loni,“ konstatovala Kvitová.

V žádném případě to ale neznamená, že by přistupovala k druhému grandslamu sezony lehkovážně. „Neberu to lážo plážo. Neznamená to, že netrénuju, že na to prdím a jdu si jen zapinkat. Dělám všechno, abych byla připravená a nepolevím ani o píď, ale nechci na sebe dávat zbytečný tlak. Protože to tak ani necítím,“ prohlásila. V dalším kole se utká se Španělkou Larou Arruabarrenaovou.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.