Články odjinud

Ledecká bude vzorem celé generaci sportovců. Přečtěte si, co na její úspěch říkají ostatní olympionici

Ledecká bude vzorem celé generaci sportovců. Přečtěte si, co na její úspěch říkají ostatní olympionici

Tisk, veřejnost, ale i sportovci jsou okouzleni sportovní pohádkou, kterou v jihokorejském Pchjongčchangu napsala zlatým písmem Ester Ledecká. A mladé Češce, která jako první závodnice na jedněch olympijských hrách vyhrála dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách, skládají komplimenty. „Kéž bych měla její talent," hlesla nejúspěšnější americká lyžařka všech dob Lindsey Vonnová. Podívejte se, co na fenomenální úspěch Ledecké říkají další sportovci.

„Ledecká je skvělý příklad pro mladé atlety,“ říká pro deník New York Times Mikaela Shiffrinová, lyžařka a trojnásobná olympijská medailistka. „Ester dokáže v obou sportech využívat vzájemných synergií, které jí pomáhají ještě více vyniknout,“ tvrdí sportovkyně.

„Mileniálové rádi zkoušejí nové sporty a tak to má být. Myslím, že Ester jim může jít příkladem v tom, že soutěžit a být úspěšný ve dvou je možné. Ano, jsem přesvědčená, že Ledecká bude mladé sportovce inspirovat,“ říká americký lyžařský fenomén Lindsey Vonnová, která během své kariéry kromě lyží zkoušela i tenis, fotbal či gymnastiku. „Ale v ničem kromě závodění jsem neuspěla,“ přiznává.

„Ester, myslím, že bychom mohly být příbuzné. Neuděláme si DNA test?“ napsala Ester na Twitteru Katie Ledecky, americká plavkyně která má na svém kontě z olympiád již pět zlatých medailí.

„Je úžasné, že Ester dokáže vyhrávat ve více sportech. A myslím, že celý současný systém je špatně nastavený. Například v Norsku či v USA se mladí sportovci specializují na jediný sport již od svého dětství, přitom by jich mohli provozovat více jako Ester,“ komentoval český úspěch Felix McGrath, americký olympijský lyžař, který se v mládí věnoval dokonce čtyřem sportům.

„Neuvěřitelné. Neuvěřitelný příběh,“ rozplýval se nad úspěchem Ledecké i český vodní slalomář Vavřinec Hradilek.