Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Legendy MMA se vracejí. „Na odvetu jsem čekal osmnáct let,“ třese se na Hamršmída Petr Mai

Legendy MMA se vracejí. „Na odvetu jsem čekal osmnáct let,“ třese se na Hamršmída Petr Mai
 

Když se sejdou dva kohouti na jednom hřišti, jeden z nich většinou končí s pěkně počechraným peřím. A tak to bude i nyní, během zápasu nejtvrdšího sportu planety. Až se totiž v říjnu vícenásobný mistr republiky v judu Michal „Háša“ Hamršmíd dostane pod ruku vícenásobnému mistru v řeckořímském zápase Petru Maiovi, bude z toho pořádná mela. Tím spíše, že Mai už se na odvetu z roku 1999 pořádně třese a Hamršmídovi vzkazuje – nakopu ti pr*el. Legendární Hamršmíd se zase do klece vrací po pěti letech a chce Maie odkázat do patřičných mezí. Oba bojovníci se střetnou v oktagonové kleci a budou zápasit v MMA (Mixed Martial Art), tedy sportu, který kombinuje to nejlepší ze všech bojových umění. 

Původně se oba rivalové měli utkat v aréně za Prahou, ale nebývalý zájem o klání obou legend MMA sportu přesunul akci do pražské Sparta Arény. Souboj Hamršmída, který ještě před několika lety patřil do evropské i světové elity MMA zápasů, bude jasným tahákem, tím spíš, že oba bijci mají už jen pár měsíců, aby se na zápas pořádně připravili.

„S přípravou jsem už začal, dali jsme si s trenérem zatím dva půlhodinové tréningy,“ řekl Hamršmíd pro INFO.CZ. „Zkoušel jsem ho přesvědčit, že ten zápas vyhrajeme na moje zkušenosti, ale tahle představa se mu moc nelíbila, tak jsem musel zase makat. Potřebuji nyní dotrénovat hokejisty, a pak se do toho vrhnu na sto procent,“ říká Háša, který v posledních letech vyměnil boje v oktagonu za kondiční trénování hokejistů. „Začal jsem u kondičního tréninku hráčů Sparty, nyní trénuji reprezentaci,“ říká bojovník. 

1080p 720p 360p
Kopání do hlavy i facky. MMA je nejtvrdší sport, hokej a fotbal jsou ale zákeřnější, říká zápasník

To Mai má zatím úplně jiné starosti. Protože si totiž bojovníci určili zápasovou váhu na 66 kilo, potřebuje ještě pořádně zhubnout. „Teď mám asi 75 kilo, takže mě čeká nějaké shazování, potřebuju se zbavit devíti kilogramů. Ale nemyslím, že by to byl problém, dám si tak intenzivní tréning, že to půjde samo,“ říká fighter, který má Hášovi co vracet. „Nějakou odvetu za ten zápas v roce 1999 bych určitě chtěl,“ připouští.

Kromě Hamršmída s Maiem se v rámci GCF večera 12. října se v oktagonu představí i další legendy tohoto sportu – například Pepa „Gorila“ Král nebo Jaroslav „Číňan“ Poborský.

A jaké publikum na zápasy nejtvrdšího sportu na světě chodí? „První polovinu tvoří nadšenci, druhá část je ale složená z běžných úspěšných lidí - manažerů, vysokoškoláků, lidí ze šoubyznysu. Stal se z toho naprosto normální sport, při kterém se lidé hlavně baví,“ vysvětluje Hamršmíd.

1080p 720p 360p
Ultimátní zápasník: Nepotřebuji lidem ubližovat, netrénovaní opilci jsou nebezpečnější