Maso jen v den zápasu. Jak to chodí, když kluby hráčům neplatí? Komentář Adama Svobody | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Maso jen v den zápasu. Jak to chodí, když kluby hráčům neplatí? Komentář Adama Svobody

Maso jen v den zápasu. Jak to chodí, když kluby hráčům neplatí? Komentář Adama Svobody

Nešlo si nevšimnout potíží, v nichž uvízli hráči Chomutova. Už zase se píše, že nedostávají výplaty. Co si budeme povídat, není to nic nového. Sám jsem to párkrát zažil při svých angažmá. A to ještě v době, kdy se mluvilo o zlatých extraligových časech. Dnes se rozpočty škrtí, jak můžou, a není divu, že tahle problematika je zpět. Podle mě v tom Piráti rozhodně nebudou sami. 

Jaké to je, když si plníte svoje povinnosti a nedostáváte zaplaceno? Nepříjemné. Obzvlášť pro mladší kluky, kteří nejsou odchovanci, hrají v jiném městě, platí si bydlení, auto, řadu pojištění. Stát ani pronajímatele bytu nezajímá, že váš zaměstnavatel trpí problémy s cash flow. Vy ovšem ten problém máte a musíte ho řešit. V krajním případě se může stát i to, že začnete bydlet v šatně.Jakmile do kabiny nechodí peníze, má to dopad na klima v ní, přináší to logicky nervozitu. A následující dění ukáže na charakter týmu, jestli ho to s prominutím totálně rozjebe, anebo stmelí.

Nedostat dva tři měsíce mzdu, to se ještě dá vydržet. Také jsem však byl v jednom nejmenovaném klubu svědkem situace, kdy se kluci najedli masa jen v den zápasu, jinak byli na rohlíku a pomazánkovém másle. V takových případech většinou starší hráči půjčují peníze mladším. Ale o dopadu na výkon se tady asi nemusíme bavit. Jde to horko těžko. Pokud je výdej, musí být i příjem, to je známá rovnice.

Je mi jasné, že leckterý člověk mimo vrcholový sport, který vidí jen výdělky sportovců, má jasno. Hokejisti musí mít peněz! Jasně, hvězdy je určitě mají, nějaká opožděná výplata je nerozhází, ale každý hráč někde začíná. Mladší kluci moc prostředků nemívají, smlouvy nemají nejvyšší, teprve se musí ukázat, vybojovat si ji. A pokud jsou ženatí, mají rodinu… Rázem mají i problém.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.