„Měla se otočit a zmizet!“ Závodníci řekli, co bylo špatně na obtěžování Rossiho ministryní Šlechtovou

iSport.cz, Patrik Vacek

10. 08. 2017 • 12:09

Vyvolala mezinárodní poprask. Česká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová chtěla chvíli před startem Velké ceny MS silničních motocyklů v Brně hovořit s legendou tohoto sportu Valentinem Rossim. Slavný jezdec ale českou političku důrazně odstrčil a členové týmu jí pak dlouze vysvětlovali, aby italského závodníka nerušila před startem. Jak se na incident dívají bývalí čeští motocykloví jezdci? Zjišťoval to iSport.cz.

S exkluzivní VIP vstupenkou na krku měla politička Karla Šlechtová, která ve vládě sedí za hnutí ANO, přístup přímo na startovní rošt a šance vidět zblízka esa královské kategorie MotoGP využila. Jenže místo pouhého sledování si chtěla na hvězdy i sáhnout a přitom se popálila o tu největší. Soustředěný Rossi ministryni rukou odstrčil a dal jí tak najevo, že s ní nechce komunikovat. S tím se však nechtěla Šlechtová smířit a dlouze diskutovala s ostatními členy Italova týmu.

Video z těchto momentů se šíří světem a dokonce se objevilo i na stanici CNN Indonesia. „Hlavně v Itálii to dost řeší. Když jí to dali členové týmu najevo jednou, tak se měla otočit a jít a ne tam ještě diskutovat. Před startem je každý závodník nervózní a to kdokoliv, ať je to Rossi anebo novaček. Musí se soustředit na závod,“ řekl Lukáš Šembera, někdejší jezdec mistrovství světa silničních motocyklů.

Souhlasí s ním i manažer bývalého českého týmu Moto FGR Luboš Felgr, který stál pravidelně na startovním roštu s jezdci světového šampionátu.

Co řekl? Pokračujte ve čtení článku zde.

SDÍLET