Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Měla se otočit a zmizet!“ Závodníci řekli, co bylo špatně na obtěžování Rossiho ministryní Šlechtovou

„Měla se otočit a zmizet!“ Závodníci řekli, co bylo špatně na obtěžování Rossiho ministryní Šlechtovou

Vyvolala mezinárodní poprask. Česká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová chtěla chvíli před startem Velké ceny MS silničních motocyklů v Brně hovořit s legendou tohoto sportu Valentinem Rossim. Slavný jezdec ale českou političku důrazně odstrčil a členové týmu jí pak dlouze vysvětlovali, aby italského závodníka nerušila před startem. Jak se na incident dívají bývalí čeští motocykloví jezdci? Zjišťoval to iSport.cz.

S exkluzivní VIP vstupenkou na krku měla politička Karla Šlechtová, která ve vládě sedí za hnutí ANO, přístup přímo na startovní rošt a šance vidět zblízka esa královské kategorie MotoGP využila. Jenže místo pouhého sledování si chtěla na hvězdy i sáhnout a přitom se popálila o tu největší. Soustředěný Rossi ministryni rukou odstrčil a dal jí tak najevo, že s ní nechce komunikovat. S tím se však nechtěla Šlechtová smířit a dlouze diskutovala s ostatními členy Italova týmu.

Video z těchto momentů se šíří světem a dokonce se objevilo i na stanici CNN Indonesia. „Hlavně v Itálii to dost řeší. Když jí to dali členové týmu najevo jednou, tak se měla otočit a jít a ne tam ještě diskutovat. Před startem je každý závodník nervózní a to kdokoliv, ať je to Rossi anebo novaček. Musí se soustředit na závod,“ řekl Lukáš Šembera, někdejší jezdec mistrovství světa silničních motocyklů.

Souhlasí s ním i manažer bývalého českého týmu Moto FGR Luboš Felgr, který stál pravidelně na startovním roštu s jezdci světového šampionátu.

Co řekl? Pokračujte ve čtení článku zde.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744