Mešanovič na Dukle znovu potvrdil pozici nejlepšího "žolíka" ligy

Info.cz

19. 11. 2016 • 17:09

Slávistický útočník Muris Mešanovič opět přišel na hřiště až v závěru a opět rozhodl zápas. Tentokrát proti Dukle Praha

Útočník Muris Mešanovič v dnešním utkání 14. ligového kola na Dukle znovu potvrdil, že je nejproduktivnějším střídajícím hráčem v soutěži. Bosenský kanonýr naskočil na Julisce za nepříznivého stavu do druhé půle a gólem a efektní asistencí patičkou přispěl k obratu a k výhře slávistických fotbalistů 2:1. Na kontě má v této ligové sezoně už šest branek a z toho pět jako "žolík".
"Prostě to tak teď je, že chodím jako střídající hráč. Trenér mě tam s tím posílá. Nechci být ten uražený, nebo něco takového. Snažím se vždy odvést maximum a uvidím, jak to bude dál," řekl novinářům Mešanovič.
Na Julisce byl jeho příchod na hřiště klíčovým momentem celého utkání. "Nevím, jestli ten obrat byl mnou. Když mě tam trenér pošle, snažím se odvést maximum. A dneska se to povedlo, za což jsem šťastný," konstatoval.
Nejprve v 53. minutě k němu propadl míč, který pohotově poslal k tyči. "Byl tam dlouhý balon, myslím, že Míša Frydrych šel do souboje. Balon se odrazil ke mně a naštěstí jsem to proměnil," podotkl Mešanovič.
O deset minut později elegantní patičkou zády k brance pohotově vysunul Milanu Škodu a ten dokonal obrat. "Milana jsem neviděl, ale tak nějak jsem ho tam cítil. Už předtím jednou jsem to zkoušel patičkou, ale neprošlo to. Druhá prošla, Milan to krásně trefil. Je to super," radoval se šestadvacetiletý útočník.
"Tu patičku jsem čekal. Už jednou jsem si o to říkal, Muris mi to dával, ale někdo to zblokoval. Teď jsem čekal, že to udělá znovu a šel jsem tam," uvedl Škoda.
Mešanovič se s šesti góly dělí o pozici nejlepšího týmového střelce sezony se Škodou, přestože na rozdíl od něj většinou nehraje v základní sestavě.
"Když jsem přišel první půlrok do Slavie a hrál jsem, měl jsem těch šancí hodně a neproměňoval jsem je. Teď se mi to daří proměňovat, za což jsem šťastný," uvedl Mešanovič.
"Muris je pro nás hrozně důležitý hráč. Když přijde, dokáže to změnit. Dneska dal krásný gól a přihrál mi na gól. Je to bomba, že dává tolik branek, hrozně mu to přeju. A věřím, že jich bude ještě víc," podotkl Škoda.
Mešanovičovu unikátní bilanci chválil i trenér Slavie Jaroslav Šilhavý. "Zažil jsem podobného žolíka ve Viktorce Žižkov. Jmenoval se (Tomáš) Krejčík a ten celý podzim i jaro dával gól za gólem. A vždy když šel do zápasu. Muris je trochu podobný. Je i na tréninku svým naturelem takový, že chce hrát, chce míč, chce dávat góly. Je strašně platný. Uvidíme, jak to bude dál," uvedl Šilhavý.

 

 

SDÍLET