Články odjinud

Messiho smolný začátek: Nedal penaltu, Argentina překvapivě remizovala s Islandem 1:1

Fotbalisté Argentiny vstoupili do světového šampionátu překvapivou remízou 1:1 s nováčkem Islandem ve skupině D. Hvězdný kapitán úřadujících vicemistrů Lionel Messi ve druhém poločase neproměnil penaltu.

Favorit se v Moskvě dostal do vedení v 19. minutě zásluhou Sergia Agüera, už za čtyři minuty odpověděl Alfred Finnbogason. Jihoameričané měli hlavně ve druhém poločase jasnou převahu, ale pevný obranný blok a pozorného brankáře Hannese Halldórssona už podruhé nepřekonali.

Druhé utkání ve skupině Argentinci odehrají ve čtvrtek proti Chorvatsku, Islanďany o den později čeká Nigérie.