Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mimořádný trapas: Německým tenistkám zazpívali na Havaji nacistickou hymnu

Mimořádný trapas: Německým tenistkám zazpívali na Havaji nacistickou hymnu

Německé tenistky zažily na úvod fedcupového zápasu na Havaji těžké chvíle. Pořadatelé se spletli a nechali jim zazpívat nacistickou hymnu, která je ve Spolkové republice zakázaná. Němky se cítily ponížené a některé řekly, že chtěly z kurtu utéct. Američtí pořadatelé se za trapný okamžik omluvili.

Německé tenistky při nástupu k fedcupovému utkání se Spojenými státy nevěřily vlastním uším. Havajští pořadatelé na úvod jednoho z nejsledovanějších zápasů prvního kola zařadili zpívanou německou hymnu, a postarali se tím o pořádný skandál.

Píseň totiž začala slovy z období nacistického Německa „Deutschland, Deutschland über alles in der Welt“, což v překladu znamená Německo, Německo nade všechno na světě. Tato verze hymny je ve Spolkové republice zakázaná.

„Je to absolutní skandál. Drzost, která nemá obdoby,“ stěžovala si německá tenistka Andrea Petkovicová. „Nic horšího se mi v životě nestalo, a už vůbec ne za třináct let ve Fed Cupu. Chtěla jsem okamžitě opustit kurt.“ „Že se tohle může stát v jednadvacátém století, je neuvěřitelné,“ přidala se k ní kapitánka německého fedcupového týmu Barbara Rittnerová.

Zámořská asociace USTA se za incident omluvila a uvedla, že trapný moment zápasu prošetří. Fanoušci se snažili špatnou sloku přehlušit svým zpěvem, ale nepovedlo se jim to.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link