Mohl dát gól do prázdné, ale zakopl míč. Plzeňský přebor zažil nevídané gesto fair play | info.cz

Články odjinud

Mohl dát gól do prázdné, ale zakopl míč. Plzeňský přebor zažil nevídané gesto fair play

Plzeňské derby v krajském přeboru mezi Lhotou a Chotíkovem (3:2 po penaltách) přineslo jedinečné gesto fair play. Hostující útočník Jan Končal mohl ve druhém poločase srovnat na 2:2, místo toho zakopl míč. Krátce předtím se totiž v souboji srazil domácí brankář s vlastním obráncem a oba zůstali ležet na trávníku. „Ty vole, tak to je frajer, pánové!“ zaznělo hned z tribuny.

Běžela 57. minuta plzeňského derby mezi Lhotou a Chotíkovem, domácí vedli 2:1 a kopali rohový kop. Z něj přímo nastřelili tyčku, hosté se však dostali do rychlého brejku.

V něm útočník Jan Končal předčil jak brankáře Lukáše Böhma, tak obránce Jakuba Šroubka a pelášil s míčem na prázdnou branku. Když se ale ohlédl a všiml si nepříjemné srážky, míč poslal do zázemí.

Spoluhráči přitom na Končala řvali, aby dal gól. Mohl, míč nemusel zakopávat, nešlo o žádný faul, ale nešikovnou srážku dvou protihráčů.

Z tribun ihned zazněl potlesk a výrazy úcty a respektu. „Ty kráso, ty vole, tak to je frajer, pánové. Ten kluk tedy… Byl to ten, jak stojí teď z boku, jaký má číslo?“ vyzvídali hned diváci. Brankář Lhoty utkání nakonec dochytal, pro obránce Šroubka musela dojet sanitka.

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie