Montreal potupil Colorado desítkou. Plekanec čtyřikrát asistoval | info.cz

Články odjinud

Montreal potupil Colorado desítkou. Plekanec čtyřikrát asistoval

Tomáš Plekanec si připsal poprvé v NHL během jednoho utkání čtyři asistence, kterými se podílel na vysokém vítězství Montrealu 10:1 nad Coloradem. Čtyři body zaznamenal v sobotním programu soutěže také Jakub Voráček, když gólem a třemi přihrávkami řídil výhru Philadelphie 4:2 nad Dallasem. Oba čeští útočníci byli vyhlášeni druhými hvězdami zápasů.

Plekanec získal dvě z asistencí za vyhraný souboj u mantinelu a třetí za vyhrané vhazovaní. Nejpěknější akcí kladenské odchovance byla přihrávka zpoza branky na Alexandra Radulova, který pozici ještě vylepšil pasem na Maxe Paciorettyho. Americký útočník střelou do odkryté klece zkompletoval hattrick a v poslední třetině svým čtvrtým gólem v utkání uzavřel skóre.

Philadelphia prodloužila sérii výher na osm zápasů, přestože ještě necelé čtyři minuty prohrávala 1:2. Brayden Schenn vyrovnal v utkání i podruhé akcí jako přes kopírák: Voráček vyslal v přesilové hře z pravé strany prudkou přihrávku do předbrankového prostoru, kde ji kanadský útočník jemnou tečí usměrnil do sítě. Stejný hráč z dorážky vzápětí dokonal hattrick i obrat.

Voráček zpečetil další výhru Philadelphie trefou do prázdné branky a dosáhl tím stejné bilance jednoho gólu a tři přihrávek jako v předchozím duelu. Kladenský odchovanec se také v produktivitě soutěže posunul na druhou příčku za Connora McDavida, na kterého ztrácí šest bodů. Český útočník má na kontě 11 branek a 21 asistencí z třiceti zápasů.

Podruhé za sebou skóroval Lukáš Sedlák, který úspěšnou dorážkou pomohl Columbusu porazit New York Islanders 6:2. Podobným způsobem se prosadil i Martin Hanzal, když doklepl do branky střelu Radima Vrbaty, a pojistil tím v závěru výhru Arizony nad Nashvillem na konečných 4:1.