MotoGP v Brně poprvé ovládl Ital Dovizioso. Abraham nebodoval | info.cz

Články odjinud

MotoGP v Brně poprvé ovládl Ital Dovizioso. Abraham nebodoval

MotoGP v Brně poprvé ovládl Ital Dovizioso. Abraham nebodoval
 

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

Dovizioso se dočkal vítězství v MS poprvé od letošní úvodní Grand Prix Kataru, v královské třídě triumfoval dvaatřicetiletý pilot podesáté. Dalších devět prvenství zaznamenal exmistr světa do 125 ccm v nižších třídách. Jeho nejlepším výsledkem v Brně bylo dosud druhé místo, které obsadil čtyřikrát, naposledy v roce 2011.

Návštěvnost oproti loňsku klesla

Závody Velké ceny České republiky silničních motocyklů v Brně navštívilo v průběhu tří dnů 187.348 diváků, což je méně než před rokem. I přes slunečné počasí a výborné výsledky Jakuba Kornfeila celková návštěvnost zůstala pod hranicí 200.000. Na dnešní hlavní závody zavítalo 84.678 fanoušků.

"Návštěvnost je v intencích minulého roku, byť je o něco málo nižší," řekl tajemník pořádajícího Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda. Před rokem na Masarykův okruh přišlo 193.834 diváků. "Doufali jsme v co nejvyšší návštěvnost, ale rozdíl není z našeho pohledu markantní," uvedl Svoboda.

O důvodech mírného poklesu diváckého zájmu nechtěl zástupce pořadatele spekulovat. "Jestli je to kvůli návratu superbiků do Brna nebo proto, že předešlá Velká cena na Sachsenringu ve spojitosti s další Velkou cenou v Rakousku vytvořili geografický trojblok blízkých závodů, které se jedou během měsíce, nedokážeme v tuto chvíli říct," řekl Svoboda.

Dosavadní divácké maximum přinesl rok 2015, kdy do Brna od pátku do neděle přijelo 248.434 diváků. Nedělní hlavní závody tehdy sledovalo 138.752 fanoušků. Tehdy však nebyla součástí MS rakouská GP a v šampionátu jezdil populární Maďar Gábor Talmácsi, za nímž krajané na jižní Moravu v hojném počtu jezdili.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie