MotoGP v Brně poprvé ovládl Ital Dovizioso. Abraham nebodoval | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

MotoGP v Brně poprvé ovládl Ital Dovizioso. Abraham nebodoval

MotoGP v Brně poprvé ovládl Ital Dovizioso. Abraham nebodoval
 

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

Dovizioso se dočkal vítězství v MS poprvé od letošní úvodní Grand Prix Kataru, v královské třídě triumfoval dvaatřicetiletý pilot podesáté. Dalších devět prvenství zaznamenal exmistr světa do 125 ccm v nižších třídách. Jeho nejlepším výsledkem v Brně bylo dosud druhé místo, které obsadil čtyřikrát, naposledy v roce 2011.

Návštěvnost oproti loňsku klesla

Závody Velké ceny České republiky silničních motocyklů v Brně navštívilo v průběhu tří dnů 187.348 diváků, což je méně než před rokem. I přes slunečné počasí a výborné výsledky Jakuba Kornfeila celková návštěvnost zůstala pod hranicí 200.000. Na dnešní hlavní závody zavítalo 84.678 fanoušků.

"Návštěvnost je v intencích minulého roku, byť je o něco málo nižší," řekl tajemník pořádajícího Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda. Před rokem na Masarykův okruh přišlo 193.834 diváků. "Doufali jsme v co nejvyšší návštěvnost, ale rozdíl není z našeho pohledu markantní," uvedl Svoboda.

O důvodech mírného poklesu diváckého zájmu nechtěl zástupce pořadatele spekulovat. "Jestli je to kvůli návratu superbiků do Brna nebo proto, že předešlá Velká cena na Sachsenringu ve spojitosti s další Velkou cenou v Rakousku vytvořili geografický trojblok blízkých závodů, které se jedou během měsíce, nedokážeme v tuto chvíli říct," řekl Svoboda.

Dosavadní divácké maximum přinesl rok 2015, kdy do Brna od pátku do neděle přijelo 248.434 diváků. Nedělní hlavní závody tehdy sledovalo 138.752 fanoušků. Tehdy však nebyla součástí MS rakouská GP a v šampionátu jezdil populární Maďar Gábor Talmácsi, za nímž krajané na jižní Moravu v hojném počtu jezdili.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.