Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mrazivá slova Schumacherova fotografa: Fotit Michaela? Teď už bych to nechtěl

Mrazivá slova Schumacherova fotografa: Fotit Michaela? Teď už bych to nechtěl

Bolí to tak moc, že už nikdy nechce dělat to, co bylo jeho posláním. Dlouhých dvanáct let byl Švýcar Michel Comte dvorním fotografem legendárního pilota Formule 1 Michaela Schumachera. Jak však nyní třiašedesátiletý muž přiznává, i kdyby tu možnost měl, už by svého velkého přítele fotit nechtěl. „Chci si ho uchovat v paměti takového, jaký byl," říká Comte.

Nejslavnější snímky Michaela Schumachera na titulních stranách těch nejluxusnějších časopisů pochází právě od slavného švýcarského fotografa. Rodák z Curychu však zaznamenával životy i dalších slavných osobností kulturního i společenského života.

Mezi ty nejznámější patří snímky Sophie Lorenové, Louise Bourgeoisové, Cindy Crawfordové nebo Sharon Stoneové. A společnosti, pro které pracoval? Armani, Vogue, Chanel, BMW, Ferrari, Dolce & Gabbana a mnohé další vypovídají sami za sebe.

Švýcarský umělec fotil i válečné konflikty v Iráku, Afghánistaáu, Izraeli či Kambodži, osud sedminásobného mistra světa s ním ale otřásl. Za dvanáct společných let, kdy dokumentoval jeho kariéru, se z nich totiž stali přátelé.

„Za takovou dobu se toho stane opravdu hodně. Michael je mým přítelem, je to skvělý člověk. Doprovázel jsem ho na celé řadě jeho klíčových životních etap. A to až do konce," svěřil se se slzami v očích Comte.Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.

Jaký je stav a prognóza Michaela Schumachera? Čtěte zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744