MS v hokeji 2018: Kdy hrají Češi, program, výsledky, čtvrtfinále, play off | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

MS v hokeji 2018: Kdy hrají Češi, program, výsledky, čtvrtfinále, play off

MS v hokeji 2018: Kdy hrají Češi, program, výsledky, čtvrtfinále, play off

Mistrovství světa v hokeji 2018 probíhá od pátku 4. května v Dánsku. Na rozdíl od olympiády se v Kodani a Herningu září i hvězdy zámořské NHL v čele třeba s megastar Connorem McDavidem, v českém výběru září třeba David Pastrňák a David Krejčí. Kouč Josef Jandač, pro nějž je to rozlučka s národním týmem, dal šanci i neokoukaným tvářím. Po šampionátu totiž odchází do Ruska. Český tým postoupil do čtvrtfinále ze třetího místa ve skupině A a v boji o semifinále vyzve hokejisty USA.

Postupový pavouk pro celé play off s linky na online přenosy »

PROGRAM ČTVRTFINÁLE:

Čtvrtek 17. května: B2 - A3 (16:15, ONLINE ZDE>>>)
Čtvrtek 17. května: ČESKO - USA (16:15, ONLINE ZDE>>>)
Čtvrtek 17. května: A1 - B4 (20:15, ONLINE ZDE>>>)
Čtvrtek 17. května: B1 - A4 (20:15, ONLINE ZDE>>>)


Čeští hokejisté se ve skupině A utkali se Slovenskem, Švédskem, Švýcarskem, Ruskem, Běloruskem, Francií a Rakouskem. Ve čtvrtfinále se utkají s Američany, kteří v „zámořské“ skupině B skončili druzí.

Česká hokejová reprezentace odletěla do Dánska s několika posilami z NHL v čele s velezkušeným Tomášem Plekancem či tvrďákem Radko Gudasem, končící kouč Josef Jandač ukázal i na dvě zajímavé mladé tváře: Martina Nečase jako jednoho z klíčových hráčů při mistrovském tažení Komety Brno a osmnáctiletého Filipa Chytila, který patří NY Rangers. Velkým překvapením je pozvání brankáře Dominika Hrachoviny, který nahradil na pozici trojky Dominika Furcha. Po vypadnutí z play off NHL dorazili i David Pastrňák a David Krejčí.

Fanoušci si ale mohou užívat i hru ostatních týmů. Kanadu vede jako kapitán hvězdný mladík Connor McDavid, Američany zase Patrick Kane, Němci přivezli třeba Leona Draisaitla.

Soupisky všech týmů na MS v hokeji najdete ZDE »

Program české reprezentace na MS v hokeji

Den Datum Čas Fáze Zápas Výsledek
So 5. 5. 20:15 Sk. A Česko - Slovensko 3:2p
Ne 6. 5. 16:15 Sk. A Švédsko - Česko 3:2
Út 8. 5. 20:15 Sk. A  Česko  - Švýcarsko 5:4sn
Čt 10. 5. 20:15 Sk. A Česko - Rusko 4:3
11. 5. 20:15 Sk. A Bělorusko  - Česko 0:3
Ne 13. 5. 16:15 Sk. A Francie - Česko 0:6
Po 14. 5. 20:15 Sk. A Česko - Rakousko

4:3

Kompletní rozpis zápasů, program, ONLINE přenosy a výsledky MS v hokeji »

Český tým na MS v hokeji »

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.